Strefa "Twój pierwszy robot" na Pikniku Koderów

From Friday, October 16, 2015 10:30 AM
to Friday, October 16, 2015 4:00 PM

Fundacja Nowoczesna Polska

Other

Wybrzeże Kościuszkowskie 41, Warszawa, Polska

Otwarta strefa programowania robotów dla uczestników Pikniku Koderów towarzysząca warsztatom z robotyki. W kilka-kilkanaście minut podczas przerw czy w oczekiwaniu na rozpoczęcie warsztatów wszyscy koderzy - młodzi i mniej młodzi - będą mogli złożyć swojego pierwszego robota pod opieką animatorów lub rozegrać mecz piłki nożnej za ich pomocą. Dla uczestników przygotowaliśmy również inne gry - w tym karciane, książki interaktywne. W strefie robotyki nie sposób się nudzić! Warsztat i strefa otwarta "Twój pierwszy robot" są organizowane dzięki wsparciu Google. Workshops and the open space of robotics are supported with grant from Google.

    Pre-school children Elementary school students
    Robotics
    robotics

Nearby upcoming activities:

Tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventorze

Tue, Sep 1, 2020 8:00 AM

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 (biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo dalszego nauczania zdalnego) gorąco polecam na zajęcia dodatkowe z informatyki temat tworzenia aplikacji mobilnych w środowisku AppInventor! Jest to świetny motyw zarówno dla uczniów szkół zarówno podstawowych, jak i średnich średnich, a także może być to też ciekawostka dla starszych internautów :) Instrukcje do poszczególnych zadań udostępniane będą na stronie internetowej: www.i92.cba.pl w odpowiedniej zakładce (oprócz tego będą tam dodatkowe zadania z modelowania 3D, tworzenia gier w Unity i Kodu game Lab i wielu innych, a także ćwiczenia zgodne z podstawą programową - przeznaczone na zwykłe lekcje). Głównym pomysłem na wspólne realizowanie zadań wraz z uczniami poza stroną internetową jest stworzenie livestrem'a na stronie YouTube, która to doskonale jest znana nawet i najmłodszych słuchaczom. Dzieci są zaznajomione ze znajdującym się tam interfejsem, nie czują większej presji, co przełożyć się może na większą efektywność zajęć on-line.

Wyzwanie z Minecraft

Mon, Oct 12, 2020 8:00 AM

Miesiąc kodowania dla uczniów klas 4-8. Co tydzień chętni otrzymają nowe wyzwanie z zakresu programowania.

Bibliotekarze 3.0

Tue, Sep 1, 2020 12:00 PM

Szanowni Państwo! Już wkrótce w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, we współpracy z Doradcą Cyfrowym z Mazowsza - Sektor 3.0, zaproponujemy naszym czytelnikom interaktywne zajęcia z robotyki i podstaw programowania. Grupy docelowe do dzieci, młodzież, seniorzy oraz czytelnicy naszej biblioteki na Mokotowie. W programie, m.in.: zabawy z robotami, programowanie robotów, walki robotów, interaktywne wyzwania, i wiele innych wydarzeń...