Ćwiczymy umiejętność kodowania w Szkole Podstawowej w Leśnej Podlaskiej.

From Monday, October 9, 2023 8:00 AM
to Monday, October 16, 2023 12:30 PM

Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa w Leśnej Podlaskiej

Invite-only in-person activity

splesna@interia.pl

Polish

Leśna Podlaska, Powiat Bialski, Woj. Lubelskie, POL

Doskonalenie umiejętności kodowania przy użyciu programów i aplikacji komputerowych, kart pracy, gier i zabaw.

    Primary school
    Unplugged activities Playful coding activities Visual/Block programming

Nearby upcoming activities:

Makey-Banana: Bananowy Świat Kodowania na Wyciągnięcie Ręki!
Wed, Oct 11, 2023 8:00 AM
Wnioskodawcy niewtajemniczeni w tajniki kodowania, a zwłaszcza nasi mali adepci nauki, przygotujcie się na "elektro-kodowanie"! Nasze niezwykłe warsztaty z programowania, przy użyciu fascynującego zestawu Makey-Makey, to prawdziwa dawka kreatywności i radości dla dzieci. Czy można sobie wyobrazić kodowanie, które sprawia, że banany stają się klawiszami, a dźwięki generowane są przez dotknięcia wody? Oto niezwykła okazja, by zgłębić tajniki programowania poprzez łączenie go z szalonymi pomysłami! W trakcie naszych warsztatów dzieci będą mogły stworzyć interaktywne projekty, które odmienią ich spojrzenie na technologię i kreatywność. Makey-Makey, ten magiczny gadżet, pozwoli nam zanurzyć się w świat kodowania w niekonwencjonalny sposób. Wspólnie odkryjemy, jak wykorzystać codzienne przedmioty jako interaktywne narzędzia, a potem przypiszemy im zadania z pomocą prostego kodowania. Niech banany staną się klawiszami do gry, woda zamieni się w magiczną klawiaturę, a dziecięce pomysły na dźwięki, efekty i akcje staną się rzeczywistością! Nasze warsztaty nie tylko rozbudzą kreatywność, ale też nauczą logicznego myślenia i rozwiązywania problemów w przyjazny i interaktywny sposób. Przygotujcie się na burzę mózgów, pełną śmiechu i fascynujących odkryć. Nasze warsztaty z Makey-Makey wprowadzą dzieci w świat programowania, gdzie wyobraźnia nie zna granic, a technologia staje się magicznym narzędziem w ich rękach. Gotowi, byśmy razem stworzyli symfonię bananów i wody? Dołączcie do naszej elektryzującej przygody i razem zanurzmy się w interaktywnym świecie kodowania!
SuperMikroProgramowania dla Młodych Geniuszy
Thu, Oct 12, 2023 8:00 AM
Cześć przyszli programiści i programistki z małej miejscowości! Witajcie w SuperMikroProgramowaniu - miejscu, gdzie nasze mózgi będą pracować tak intensywnie, że nawet mikro:bit będzie miał z tego małe przysłowiowe obciążenie! Przygotujcie się na fascynującą podróż po świecie kodowania, gdzie wasza kreatywność będzie jedynym limitem! Cele projektu: Zrozumienie podstaw kodowania: Nauczycie się, że kod to jak magiczny przepis dla komputerów, które mówi im, co mają robić. Podstawy kodowania to jak język, a my stworzymy nasz mały słownik kodera! Zaprogramujmy nasze mikro:bit-y: Nauczymy się, jak za pomocą prostych komend, w tym niesamowitych bloków logicznych, ożywić nasze mikro:bit-y. Będziemy mogli sprawić, że mikro:bit powie "Cześć Świat!" na ekranie swojego malutkiego wyświetlacza. Projekty interaktywne: Tworzenie gier i interaktywnych zabaw to nasz cel! Stworzymy grę, w której mikro:bit będzie pytał nas o kierunek, a my będziemy decydować, czy to prawda czy fałsz. Mini termometr: Zbudujemy termometr, który wskaże nam, czy na dworze jest tak gorąco, że jajko mogłoby się usmażyć! Mikro:bit pomoże nam zawsze wybrać odpowiednią porę na lody. Muzyka kodu: Nauczymy się, jak za pomocą dźwięków i melodii mikro:bit-a stworzyć naszą własną orkiestrę. Może nawet zorganizujemy koncert naszych kodów! Super roślinka: Zbudujemy projekt, w którym mikro:bit zadba o naszą wirtualną roślinkę. Będziemy musieli się nią opiekować, dając jej odpowiednią ilość światła i ciepła, żeby rosła zdrowa i szczęśliwa. Projekt marzeń: Każdy z was stworzy swój własny projekt - może to być gra, interaktywny komiks, prosty quiz czy cokolwiek, co wydaje się wam genialne! Pozwolimy waszej kreatywności rozkwitnąć! Tak więc przyszli SuperMikroProgramiści, przygotujcie się na rozpoczęcie tej niesamowitej przygody w świecie kodowania. Nie zapomnijcie o swoim najważniejszym narzędziu: uśmiechu! Będziecie kodować, eksperymentować i mieć mega fajną zabawę! Gotowi, mikro, start!
Programowanie na luzie
Wed, Oct 25, 2023 9:00 AM
No to lecimy z tym programowaniem, które jest jak ukryta skrzynia pełna fajnych sztuczek! Wiesz, to właśnie dzięki temu czarodziejskiemu działaniu na komputerze powstają wynalazki, które potrafią nas zadziwić. Zabierają nam trochę roboty, żeby życie było luzacko proste. No dobra, ogólnie to myślimy, że programowanie to taka dorosła sprawa, ale przecież dzieciaki też mogą wpaść w ten wspaniały wir! Tak na poważnie, dzieciństwo to taki moment, kiedy mózg pracuje jakby miał zjadać całą wiedzę tego świata. Dlatego to właśnie teraz to jest idealny czas, żeby zacząć łapać węgorza z programowaniem. I co fajne, to nie tylko podstawy się wcisną, ale nawet te zaawansowane bajery związane z programowaniem. A to wpływa na mózg jak super nawilżający szampon - rozwija go w nieziemski sposób! Chodzi o to, że dzieciaki, kiedy zaczynają ogarniać ten kodowy stuff, stają się mega inteligentne, bystrzejsze niż super detektywi. Poza tym, uczą się, że ciężka robota to nie bajka, trzeba trzymać fason i nie odpuszczać. I nie ma to jak zaszyć się z problemem i wyjść z niego cało - to taka szkoła życia, w wersji ekstra light. Na serio, rozwijają się w szerokim stylu, a to im może się przydać nawet wtedy, jak później będą robić coś zupełnie innego niż tylko klikanie klawiszy na kompie. A teraz ta super wizja projektu: chcemy przemienić te młode umysły w małe programistyczne jednorożce! Będziemy tłumaczyć te bloki i teksty programistyczne, używając mikrokomputerów takich jak Arduino, Raspberry Pi i to BBC micro:bit. I to niezależnie od tego, czy dzieciaki zaczynają czy już coś tam wiedzą. Wybierzemy narzędzie pod kolor grupy, żeby było na luzie i z sensem.