Zacznij przygodę ze Scratch

From Monday, October 12, 2020 8:00 AM
to Sunday, October 25, 2020 3:00 PM

Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka

Open in-person activity

Polish

osiedle Kalinowe, 31-814, Kraków, Woj. Małopolskie, POL

Klub Internetowy "Klik" działający przy Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie zaprasza wszystkich sympatyków kodowania do wzięcia udziału w edycji "Code Week online" 2020 pod hasłem "Programowanie? To proste - Zacznij przygodę ze Scratch". Wszystkim chętnym do udziału w wydarzeniu udostępniamy padlet: https://padlet.com/organizacja/Code_Week oraz stworzone specjalnie na potrzeby wydarzenia Code Week konto na platformie Scratch https://scratch.mit.edu/studios/27565678/projects/ i prosimy o zamieszczanie tam swoich programików stworzonych w Scratch. Inicjatywa zostanie ogłoszona przez informację na stronie MDK im. J. Korczaka w Krakowie oraz przez fanpage MDK, a także poprzez ogłoszenie inicjatywy wśród dzieci ze szkół sąsiadujących z MDK im. J. Korczaka w Krakowie.

http://www.mdkkoczak.pl

    Primary school
    Visual/Block programming
    Scratch Code week

Nearby upcoming activities:

Lekcje z Pythonem
Tue, Oct 12, 2021 1:00 PM

Lekcje z programowania w jezyku Python.

Girls do IT! Rysujemy w Python Turtle
Wed, Sep 29, 2021 10:00 AM
Podczas wspólnych warsztatów opracowanych dla uczennic w wieku 12-16 lat, zajmiemy się programowaniem w środowisku tekstowym Python. Przy pomocy modułu Turtle, uczestniczki będą mogły stworzyć własne „dzieła sztuki”. Dodatkowym elementem wzbogacającym kompetencje programowania będzie nauka podstawowych komend oraz pętli, które umożliwią tworzenie własnych rysunków. Trener prowadzący powyższe zajęcia, obok otwartości i doświadczenia w przekazywaniu wiedzy, zadba o odpowiedni dobór platformy, na której przeprowadzone zostaną warsztaty. Przewidywane jest także spotkanie "testowe" poprzedzające wydarzenie właściwe, którego celem będzie zapoznanie uczestniczek z kwestiami technicznymi i odpowiednią konfiguracją umożliwiającą wzięcie udziału w warsztatach.
Python a bezpieczeństwo. Programujemy generator haseł
Wed, Sep 29, 2021 12:30 PM
Podczas wspólnych warsztatów opracowanych dla uczestników w wieku 12-16 lat, zajmiemy się programowaniem w środowisku tekstowym Python. Z jednej strony biorący udział w warsztatach dowiedzą się czym charakteryzuje się dobrze zabezpieczone hasło, z drugiej, przy wykorzystaniu języka programowania Python każdy uczestnik zajęć stworzy własny generator haseł. Trener prowadzący powyższe zajęcia, obok otwartości i doświadczenia w przekazywaniu wiedzy, zadba o odpowiedni dobór platformy, na której przeprowadzone zostaną warsztaty. Przewidywane jest także spotkanie "testowe" poprzedzające wydarzenie właściwe, którego celem będzie zapoznanie uczestniczek z kwestiami technicznymi i odpowiednią konfiguracją umożliwiającą wzięcie udziału w warsztatach.