PROGRAMOWANIE = KREATYWNOŚĆ

From Saturday, October 5, 2019 8:00 AM
to Sunday, October 20, 2019 4:00 PM

Akademia Pomorska

Open online activity

ulica Krzysztofa Arciszewskiego 22D, 76-200, Słupsk, Woj. Pomorskie, POL

Podczas zajęć laboratoryjnych zaplanowanych w Tygodniu Kodowania, wybrane grupy studentów I roku Akademii Pomorskiej, w tym studiów niestacjonarnych, znajdą odpowiedzi na pytania: Czym jest algorytm, kodowanie, programowanie, „myślenie algorytmiczne”, w jaki sposób pomaga w rozwijaniu kreatywności, jak funkcjonuje w codziennym życiu i jaki ma wpływ na nasze działania. Zapoznają się z elementami języka Scratch, którego nie mieli okazji poznać w szkole, a którym dziś z powodzeniem posługują się uczniowie najmłodszych klas. Studenci stworzą program z użyciem Scratch 3.o, aby w przyszłości móc wesprzeć dzieci w działaniach związanych z nauką podstaw programowania.

    Higher Education
    Basic programming concepts Visual/Block programming

Nearby upcoming activities:

Sygnalizacja drogowa w Arduino!

Mon, Oct 18, 2021 4:00 PM

Umiejętność programowania, uważna jest za jedną z podstawowych kompetencji XXI wieku to rozwój logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i kreatywności, nauka kodowania buduje kompetencje przydatne na zajęciach z innych przedmiotów jak i w życiu codziennym. Projekt zakłada zorganizowanie warsztatów online, polegających na połączeniu elektroniki z programowaniem. Uczestnicy warsztatów, wirtualnie, wykorzystując stronę WWW - Tinkercad, która zawiera bezpłatną i łatwą w użyciu aplikację do tworzenia obwodów elektronicznych i kodowania, zbudują i zaprogramują obwód elektroniczny, który będzie symulował działanie sygnalizacji świetlnej wykorzystywanej w ruchu drogowym. Do stworzenia i programowania obwodu, wykorzystane zostanie Arduino Rev.3 wraz z elementami elektronicznymi: diodami, rezystorami, przyciskiem. Do przeprowadzenia warsztatów zostanie wykorzystana platforma Microsoft Teams, dodatkowo uczestnicy otrzymają film instruktażowy na którym przedstawione zostaną wszystkie etapy tworzenia projektu sygnalizacji drogowej.

Podróż do świata kodowania

Mon, Oct 11, 2021 8:00 AM

Zajęcia wprowadzające dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów w młodszym wieku szkolnym w świat kodowania. Podczas wykonywania zadań uczniowie będą ćwiczyć i doskonalić logiczne myślenie, orientację przestrzenną oraz podstawowe pojęcia związanie z kodowaniem.

Zakodowane bajki

Mon, Oct 11, 2021 8:30 AM

Wspólne zabawy około programistyczne, poznanie podstawowych pojęć związanych z kodowaniem,