Programátorem za 5 minut?

From Tuesday, October 16, 2018 1:30 PM
to Tuesday, October 16, 2018 5:00 PM

Dům zahraniční spolupráce

Other

Na Poříčí 1035/4, Nové Město, Praha, Česko

Nečekejte zbytečně na zastávce, přijďte programovat! Během chvilky se naučíte ovládat robota nebo napsat svůj první řádek kódu. Máme totiž ty nejlepší lektory - děti. Akce se uskuteční ve vnitrobloku Domu zahraniční spolupráce a je otevřená všem, kteří se chtějí naučit něco nového a zjistit, kde všude se programování využívá. Na stanovištích budou připraveny různé aktivity - od blokového programování až po robota se senzory. Vstup je zdarma, na akci není potřeba se předem registrovat.

    Pre-primary education Primary school Secondary school Higher Education Post graduate students Employed adults Unemployed adults
    Basic programming concepts Robotics Unplugged activities Playful coding activities Visual/Block programming Motivation and awareness raising Promoting diversity

Nearby upcoming activities:

Minecraft Days 2021

Mon, Apr 19, 2021 1:30 PM

Minecraft Days jsou dvoudenní konference věnovaná vzdělávací edici populární hry Minecraft. V rámci konference, která proběhne online, se učitelé i studenti seznámí s tím, jak mohou Minecraft: Education Edition využít při výuce. Hlavní důraz bude kladen na výuku programování v Minecraft: Education Edition, zejména ve spojení s revizí RVP. Programování bude jednou z nejžádanějších profesí 21. století, ale výuka programování už dávno nemusí začínat složitými syntaxemi, může být zároveň hrou, která studenty bude bavit. Nechte se námi pozvat do světa automatizace a programování, který děti baví a přirozeným způsobem rozvíjí jejich dovednosti. Programování bude jednou z nejžádanějších profesí 21. století. Účast na konferenci je zdarma.

Minecraft Cup 2021

Mon, Mar 15, 2021 12:00 AM

Minecraft Cup je soutěž pro žáky základních škol v dovednostech v Minecraft: Education Edition. Ve čtvrtém ročníku soutěže Minecraft Cup zažijete úžasné dobrodružství. Vydáme se společně do pradávných dob, do časů druhohor a jury, ve kterých se po planetě Zemi proháněly všemožné druhy dinosaurů. Chlapci na obrázku jsou z filmu Cesta do pravěku z roku 1955, podle kterého je letošní ročník pojmenovaný. Film měl na svou dobu vzniku úžasné efekty a poklonu mu složil i Steven Spielberg, tvůrce filmu Jurský park. Na Cestě do pravěku chlapci prožívají velká dobrodružství a postupně cestují od časů pravěkých lovců a mamutů až k dobám dinosaurů. Nadvláda dinosaurů trvala zhruba 134 milionů let, začala někdy před 201 miliony lety a skončila před 66 miliony lety jejich vyhynutím. Ale co by to bylo za dobrodružství, kdybychom se jen učili o minulosti. V Minecraftu pravěkému světu dinosaurů vdechneme život. Žáci prvního stupně mají za úkol vytvořit model dinosaura/mamuta, žáci druhého stupně pak zapojí do svých výtvorů logické myšlení a zakomponují do svého pravěkého světa chytré mechanismy založené na ruditu (redstonu).

Online workshop: Základy programování

Wed, Apr 14, 2021 6:00 PM

Chceš vyzkoušet programování a setkat se online s mentory Green Fox Academy? Připoj se k našemu večernímu workshopu, který proběhne online ve středu 14. dubna od 18 hodin. Probereme základy JavaScriptu a projdeme praktická cvičení, při kterých si budeš moct vyzkoušet napsat první řádky vlastního kódu. Registruj se zdarma na https://www.greenfoxacademy.cz/online-workshop a zajisti si své místo včas, kapacita je omezená Akce bude probíhat v češtině, žádné vstupní znalosti programování nejsou potřeba.