Konkurs plastyczny „Mój robot ze snów”

From Monday, October 30, 2023 12:00 AM
to Saturday, November 9, 2024 12:00 AM

Zespół Oświatowy im. Jana Pawła w Brzozowicy Dużej

Open in-person activity

Polish

Brzozowica Duża, Kąkolewnica, Radzyński, Lubelskie, POL

Konkurs zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania skierowany jest do uczniów klas I-IV
szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej na temat: „Mój
robot ze snów”.

https://mws.pl

    Primary school
    Art and creativity

Nearby upcoming activities:

"TechKids: Odkrywcy Świata Programowania"
Mon, Oct 14, 2024 9:00 AM
Programowanie to fascynująca przygoda, która otwiera drzwi do tworzenia innowacyjnych rozwiązań ułatwiających nasze codzienne życie. Choć często kojarzymy tę dziedzinę z dorosłymi, najlepszy moment na rozpoczęcie nauki programowania to właśnie dzieciństwo. Dziecięcy umysł jest niesamowicie chłonny i szybko przyswaja zarówno podstawy, jak i zaawansowane zagadnienia programistyczne. Wykorzystanie tego potencjału może przynieść niesamowite korzyści. Nauka programowania nie tylko rozwija umiejętności techniczne, ale także kształtuje kluczowe zdolności intelektualne. Dzieci, które uczą się programowania, stają się bardziej inteligentne, bystre, wytrwałe i konsekwentne. Uczą się logicznego myślenia i skutecznego rozwiązywania problemów, co przekłada się na szeroko pojęty rozwój umysłowy. Te umiejętności będą cenne w przyszłości, niezależnie od wybranej ścieżki kariery, nawet jeśli nie zdecydują się na zawód programisty. W naszym projekcie pragniemy wprowadzić dzieci w fascynujący świat programowania blokowego i tekstowego, wykorzystując nowoczesne narzędzia takie jak mikrokomputery Arduino, Raspberry Pi i BBC micro . Dzięki temu dzieci będą miały okazję pracować z realnym sprzętem, co zwiększy ich zaangażowanie i zrozumienie materiału. Dobór narzędzi dostosujemy do poziomu zaawansowania grupy, zapewniając optymalne warunki do nauki i zabawy. Nasze zajęcia są zaprojektowane tak, aby były zarówno edukacyjne, jak i inspirujące. Pragniemy, aby dzieci odkrywały radość z tworzenia własnych projektów, rozwijając przy tym umiejętności, które będą dla nich cenne przez całe życie. Dzięki nam, młodzi programiści będą mogli wejść w przyszłość z pewnością siebie i solidnym fundamentem wiedzy technologicznej. Zapraszamy do udziału w tej niezwykłej podróży po świecie programowania!
8. HACKATHON HACK HEROES
Mon, Oct 16, 2023 12:00 AM

Zespół szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckimbierze udział w 8. ogólnopolskim Konkursie Programistycznym HACK HEROES, który jak co roku odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Media 3.0 we współpracy z SAP SE przy wsparciu HP Inc. Młodzi programiści przez 3 tygodnie będą przygotowywać swoje projekty przy wsparciu mentorów Fundacji. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest AUTOMATYZACJA W DOMU I W SZKOLE. Więcej informacji: http://hackheroes.pl/.

Hackathon "Kreujemy Programistyczną Zabawkę dla Dzieci"
Fri, Aug 16, 2024 12:00 PM
Hackathon "Kreujemy Programistyczną Zabawkę dla Dzieci" to innowacyjne wydarzenie, które ma na celu stworzenie interaktywnej zabawki edukacyjnej, wprowadzającej najmłodszych w świat programowania. Skierowany do licealistów i studentów kierunków technicznych, hackathon stanowi platformę, gdzie młodzi inżynierowie i programiści mogą współpracować, wykorzystując różne języki programowania do realizacji nowatorskich pomysłów. Etapy Hackathonu: Inicjacja i Burza Mózgów: Uczestnicy rozpoczynają od sesji kreatywnej burzy mózgów, dzieląc się pomysłami na zabawkę programistyczną. Najbardziej obiecujące koncepcje zostają wybrane do dalszej realizacji. Formowanie Zespołów i Planowanie: Uczestnicy formują zespoły, które opracowują szczegółowe plany swoich projektów. Każdy zespół definiuje funkcjonalności zabawki oraz technologie i języki programowania, które będą używane. Projektowanie i Programowanie: Zespoły przystępują do projektowania i programowania swoich prototypów. Wykorzystują różne języki programowania, takie jak Python, JavaScript, C++ czy Scratch, aby stworzyć interaktywne i edukacyjne funkcje zabawki. Prototypowanie i Testowanie: Uczestnicy budują pierwsze prototypy zabawek, testują je i zbierają feedback. Na podstawie wyników testów wprowadzają poprawki i usprawnienia, dążąc do stworzenia optymalnego produktu. Prezentacja i Ocena: Hackathon kończy się prezentacją gotowych projektów przed komisją ekspertów z dziedziny edukacji i technologii. Najlepsze projekty otrzymują oceny i mogą być dalej rozwijane. Cele Hackathonu: Rozwój Umiejętności Technicznych: Uczestnicy zdobywają praktyczne doświadczenie w programowaniu, projektowaniu i prototypowaniu urządzeń. Promowanie Współpracy i Kreatywności: Hackathon wspiera współpracę zespołową oraz kreatywne podejście do rozwiązywania problemów. Innowacje Edukacyjne: Powstają innowacyjne rozwiązania, które pomagają dzieciom w nauce programowania w sposób zabawny i interaktywny. Grupa Docelowa: Licealiści i studenci kierunków technicznych, zainteresowani technologią, programowaniem i edukacją, mają okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, aby rozwijać swoje umiejętności i wiedzę. Korzyści z Uczestnictwa: Hackathon "Kreujemy Programistyczną Zabawkę dla Dzieci" to doskonała okazja do praktycznego zastosowania wiedzy technicznej, rozwijania umiejętności pracy zespołowej oraz tworzenia nowatorskich narzędzi edukacyjnych, które mogą inspirować młodsze pokolenie do nauki programowania