to Friday, December 15, 2023 12:00 AM
3ο Νηπιαγωγείο Μακροχωρίου
Open in-person activity
Greek
Feraiou Riga, 591 00, Makrochori, GRC
Σύνδεση με Εργαστήρια Δεξιοτήτων και το πρόγραμμα του Χαμόγελου του Παιδιού, "Το παπάκι πάει".Σε επιδαπέδιο πλέγμα τα παιδιά θα κληθούν να δώσουν τη δική τους ιδέα για την ασφαλή διαδρομή, ώστε το παιδάκι-παπάκι να αποφύγει τους κινδύνους και να φτάσει ασφαλές και χαρούμενο στη μαμά του. Αντίστοιχα σε επιτραπέζιο πλέγμα θα προσπαθήσουν να οδηγήσουν με ασφάλεια το Beebot-παπάκι στη μαμά του,αφού φυσικά προγραμματίσουν σωστά τη διαδρομη χρησιμοποιώντας τις κατάλληλες εντολές!
-
Pre-primary education
-
Robotics
Unplugged activities
Playful coding activities
Nearby upcoming activities:
Кодираме роботче
Активноста се состои во кодирање на патека на робот. На патеката се поставени карти со броеви. Учениците го програмираат роботот да оди од број до број така што збирот на проевите низ коишто поимал да биде даден број. Во зависност од возраста се поставуваат броевите.
Inspiring Museums
Coding activity for our Project "Inspiring Museums"
Rocket Pixel Art
In the second activity of the programme children will have to translate a four numbered code into colours creating a rocket.