Lekcje programowania - Misje Scottiego

From Friday, October 6, 2023 12:30 PM
to Friday, June 7, 2024 1:30 PM

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu

Other

Polish

Lubań, 59-800, Lubań (Gmina), Powiat Lubański, Woj. Dolnośląskie, POL

Na zajęciach pozalekcyjnych z programowania, najmłodsi uczniowie pomagają Scottiemu wykonać jego misje. Na każdym etapie postępowania poznają kolejne polecenia w programowaniu blokowym.

    Primary school
    Basic programming concepts

Nearby upcoming activities:

"Kosmiczna Misja z Scottie Go EDU: Kodowanie dla Młodych Odkrywców!"
Sat, Jul 6, 2024 9:00 AM
Czy jesteś gotowy na kosmiczną misję, która wciągnie Cię w świat programowania i przygody? Nasze warsztaty z Scottie Go EDU przeniosą Cię do galaktyki pełnej zagadek i wyzwań, które tylko Ty możesz rozwiązać! Co Cię czeka? Misje z Scottie: Pomóż uroczemu kosmicie Scottie naprawić jego statek kosmiczny, ucząc się przy tym podstaw programowania w sposób prosty i przyjemny. Zagadki i Wyzwania: Każdy poziom to nowa przygoda – od zbierania gwiezdnych kryształów po omijanie asteroidów. Twoje logiczne myślenie i spryt będą na wagę złota! Interaktywna Nauka: Korzystaj z interaktywnych kart i aplikacji, które ożywają pod Twoim dotykiem. To jak układanie puzzli, ale z kodem! Dlaczego warto? Kodowanie jest super: Nauczysz się programowania, które jest przyszłością technologii, a przy tym bawisz się jak nigdy! Nauka przez zabawę: Każda misja z Scottie to lekcja pełna śmiechu i radości. Kreatywność na maksa: Twórz, programuj i baw się, rozwijając swoją wyobraźnię i umiejętności logicznego myślenia. Dla kogo? Dla dzieci w wieku 8-12 lat, które chcą przeżyć niesamowitą przygodę z Scottie i nauczyć się czegoś nowego. Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia – tylko chęci do zabawy i odkrywania! Dołącz do nas i pomóż Scottie w jego kosmicznej misji! Gotowy na przygodę życia? Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i zacznij programować swoją przyszłość!
"Elektronika i Kodowanie: Kreatywne Warsztaty dla Młodzieży"
Sat, Jul 13, 2024 10:00 AM
W ramach projektu przewidujemy realizację warsztatów stacjonarnych dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Podczas zajęć uczestnicy będą wykonywać zaawansowane zadania w środowiskach Scratch for Arduino oraz C++. Warsztaty obejmują praktyczne wykorzystanie komponentów elektronicznych, takich jak rezystory, diody LED, tranzystory, kondensatory, przekaźniki, układy scalone oraz Arduino, a także karton i inne materiały edukacyjne. Pod okiem doświadczonego instruktora, uczestnicy będą budować różnorodne konstrukcje, które „ożywią” za pomocą programowania. Przykładowe projekty to pudełka z zamkami czasowymi, zegar biurkowy z termometrem oraz zabawka "symulator świateł ulicznych". Uczestnicy będą mieli możliwość dołączenia do różnych warsztatów w zależności od ich zainteresowań. Warsztaty mają na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz logicznego i przyczynowo-skutkowego myślenia u młodzieży. Dają one możliwość rozwijania umiejętności programistycznych, co może być inspiracją do dalszej edukacji w tej dziedzinie. Dzięki praktycznym i interaktywnym zajęciom młodzież będzie mogła nie tylko zdobywać wiedzę, ale również rozwijać swoje zainteresowania i pasje związane z programowaniem i elektroniką.
Klangfiguren - deine Musik auf der Leinwand
Sat, Oct 12, 2024 11:00 AM
Die Teilnehmenden sampeln und mixen live Ambient-Musik und experimentelle Klänge. Um einen weiten Teilnehmerkreis erreichen zu können, werden keine instrumentalen Fähigkeiten vorausgesetzt. Auch Notenkenntnisse sind nicht vonnöten. Genutzt werden iPads, auf denen unterschiedliche Sampler und Synth-Apps geöffnet sind. Jede App kann mit bis zu drei Teilnehmer*innen via Kopfhörer erforscht werden. In regelmäßigen Abständen werden die Sounds der unterschiedlichen Pads/Apps via Audiomischpult für alle gemeinsam hörbar. Zusätzlich steht ein visueller Synth bereit, um die gespielten Klänge durch bunte geometrische Figuren zu visualisieren. Coding ist immer auch Übertragung – von Befehlen/Prompts zu Aktionen. Hier wird gleich zweifach übertragen: Musik-Apps sind programmierte Werkzeuge und die Visualisierung übersetzt Klang in Bild auf digitalem Weg. Als besondere Zielgruppe haben wir dabei Kinder und Jugendliche im Blick, die über keine oder nur geringe Deutschkenntnisse verfügen. Musik bedarf nicht vieler Worte und verbindet dennoch und ist zudem integraler Bestandteil der Lebenswelt junger Menschen. Unsere Kooperationspartner von "app2music" arbeiten in betreuten Kleingruppen, das Angebot wird in Form eines "Marktstandes" präsentiert, der jederzeit ohne Anmeldung besucht werden kann. Wir rechnen mit ca. 40 - 50 Teilnehmenden während des ganzen Tages. Das Event ist Teil der Eröffnungs-Veranstaltung der Code Week 2024 der Berliner Öffentlichen Bibliotheken in Kooperation mit dem Humboldt-Forum.