Kodla Mersinli Mtal

From Tuesday, October 10, 2023 11:00 AM
to Tuesday, October 10, 2023 1:00 PM

Mersinli MTAL

Open in-person activity

Turkish

Konak Mersinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mersinli, 2816. Sokak, 35170, Konak, İzmir, TUR

10 ekim 2023 günü okulunuzdaki öğrencilerle eğlenceli kodlama oyunları oynayacağız. 

    Secondary school
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

100. YILDA 100 PROGRAM
Mon, Oct 16, 2023 9:00 AM

Cumhuriyetimizin 100. yılı olmasının verdiği mutluluk ve gururu hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Python programlama dilini kullanarak verilen 100 programı yazarak kutlayacaklardır.

Coding with Compute It
Sun, Oct 1, 2023 10:00 AM

Compute it uygulaması klavye ile algoritma yapmak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Klavye yön tuşları ile oynanır. 58 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümlerde temel yönlendirme algoritma varken ilerleyen bölümlerde döngüler ve koşullar algoritmaya dahil olmaktadır.

     

Üyelik gerektirmeden kullanılabilmektedir. Uygulama aşamalı şekilde ilerlemekte, bölümleri geçtikçe yeni bölümler açılıyor. Geçtiğiniz bölümler yeşil, üzerinde çalıştığınız bölümler beyaz ve henüz açılmamış bölümler kırmızı kilitli şekilde görünür. Üyelik gerektirmediği için geçilen bölüm bilgilerini tarayıcıda depolar. Tarayıcı penceresini kapatsanız da siteye tekrar girdiğinizde kaldığı yerden devam edecektir.

Celebrating 100th Anniversary of Turkish Rebuplic
Fri, Oct 20, 2023 9:00 AM

We will make wall board introducing what is coding, telling about older and newer technologies, making the point of woman's power in coding.

We will prepare a wall board that contents an enjoyable rebus which is a game, that words are represented by the pictures. On this this board there will be a QR code that students can see the correct answers for the rebus. Also we will arrange a competetion among the students via Kahoot or Quizziz.

Also we will make a picture on which it is written 100(year of Turkish Repuclic) in colours red and white by the pixelation course on the web site code.org

Kodlamanın ne olduğunu tanıtan, eski ve yeni teknolojileri anlatan, kodlamada kadının gücünü vurgulayan duvar panosu yapacağız.

Kelimelerin resimlerle temsil edildiği, eğlenceli bir oyun olan bulmacanın yer aldığı bir duvar panosu hazırlayacağız. Bu panoda öğrencilerin bulmacanın doğru cevaplarını görebilecekleri bir QR kodu bulunacaktır. Ayrıca öğrenciler arasında Kahoot veya Quizziz aracılığıyla bir yarışma düzenleyeceğiz.

Ayrıca code.org sitesindeki pikselleştirme kursu ile üzerinde kırmızı ve beyaz renklerde 100.(Türk Cumhuriyet Yılı) yazan bir resim yapacağız.