100.YILDA KODLUYORUZ

From Wednesday, October 18, 2023 12:00 AM
to Friday, October 20, 2023 12:00 AM

Pir Sultan Abdal İlkokulu

Open in-person activity

Turkish

Pir Sultan Abdal İlkokulu, Yukarıyurtçu, 4304. Cadde, 06815, Etimesgut, Ankara, TUR

ÖĞRENCİLERİMİZLE EĞLENEREK KODLAMA ÇALIŞMALARINA KATILMAK,DİJİTAL DÜNYADA BİZ DE VARIZ DEMEK İSTİYORUZ

    Primary school Teachers
    Mobile app development Data manipulation and visualisation 3D printing Artificial intelligence Motivation and awareness raising

Nearby upcoming activities:

GIDA OKURYAZARLIĞI HAREKETİ
Tue, Oct 10, 2023 10:00 AM

Gıda okuryazarlığı bireylerin gıda, beslenme, besin seçimi, besin tüketim, sağlıklı beslenme, gıda güvencesi ve güvenliği gibi konularda doğru bilgi, tutum ve beceri sahibi olmalarını, bu konularda doğru kararlar almalarını ve uygun davranışlar göstermelerini içermektedir. Bilgisayarsız kodlama etkinliğimizle bu konudaki farkındalığı artırmayı ve konu ile ilgili çalışmalarımıza çeşitlilik katmayı hedefliyoruSağlık harekerinde bir dizi zincirleme etkinlik yapılacak ve bir bütün olarak incelendiğinde öğrencilerin hayatına olumlu katkılar sağlayacaktır. Bunu yaparken en en önemli destekçimiz, öğrencilerin kodlama becerisi ve sevgisi olacaktır. Mevcut imkanlarımız ve öğrencilerimizin yaşları nedeniyle basit kodlamalar ve bilgisayarsız kodlamalara ağırlık vereceğiz. Ekte yüklenen fotoğraf, yapacağımız kodlama etkinlik sayfalarından sadece bir tanesidir.  

100. Yılı Kodla
Sun, Oct 8, 2023 9:00 AM

“Temel kodlama bilgisi verilir. Kodlama etkinlikleri yapılacaktır.” 

Sakarya Ortaokulu Kodla Eğlen
Tue, Oct 10, 2023 12:00 AM

Kodla Büyü sayfasında öğrenciler kayıt edilerek çalışmaları takip edilecek ve tamamlana çalışmalar sonucunda öğrencilere sertifika verilecektir.