Programowanie na luzie

From Wednesday, October 25, 2023 9:00 AM
to Wednesday, October 25, 2023 4:00 PM

Stowarzyszenie 'Cichosz'

Open in-person activity

Polish

Cichostów Kolonia 8
21-210 Milanów

No to lecimy z tym programowaniem, które jest jak ukryta skrzynia pełna fajnych sztuczek! Wiesz, to właśnie dzięki temu czarodziejskiemu działaniu na komputerze powstają wynalazki, które potrafią nas zadziwić. Zabierają nam trochę roboty, żeby życie było luzacko proste. No dobra, ogólnie to myślimy, że programowanie to taka dorosła sprawa, ale przecież dzieciaki też mogą wpaść w ten wspaniały wir! Tak na poważnie, dzieciństwo to taki moment, kiedy mózg pracuje jakby miał zjadać całą wiedzę tego świata. Dlatego to właśnie teraz to jest idealny czas, żeby zacząć łapać węgorza z programowaniem. I co fajne, to nie tylko podstawy się wcisną, ale nawet te zaawansowane bajery związane z programowaniem. A to wpływa na mózg jak super nawilżający szampon - rozwija go w nieziemski sposób! Chodzi o to, że dzieciaki, kiedy zaczynają ogarniać ten kodowy stuff, stają się mega inteligentne, bystrzejsze niż super detektywi. Poza tym, uczą się, że ciężka robota to nie bajka, trzeba trzymać fason i nie odpuszczać. I nie ma to jak zaszyć się z problemem i wyjść z niego cało - to taka szkoła życia, w wersji ekstra light. Na serio, rozwijają się w szerokim stylu, a to im może się przydać nawet wtedy, jak później będą robić coś zupełnie innego niż tylko klikanie klawiszy na kompie. A teraz ta super wizja projektu: chcemy przemienić te młode umysły w małe programistyczne jednorożce! Będziemy tłumaczyć te bloki i teksty programistyczne, używając mikrokomputerów takich jak Arduino, Raspberry Pi i to BBC micro:bit. I to niezależnie od tego, czy dzieciaki zaczynają czy już coś tam wiedzą. Wybierzemy narzędzie pod kolor grupy, żeby było na luzie i z sensem.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

WOJNY ROBOTÓW
Fri, Nov 10, 2023 8:00 AM

Uczniowie klas starszych samodzielnie programuja roboty z klocków LEGO, a następnie przeprowadzają konkrsy szybkości i zwinnosci roborów. 

Wojna robotów
Fri, Nov 10, 2023 8:00 AM

Uczniowie w trakcie lekcji informatyki projektują a następnie programują roboty z klocjów LEGO. Kulminacyjnym punktem lekcji jest sprawdzenie szybkości i zwinności zbudowanych robotów

Na zamkowej wieży - projektujemy zamek 3D
Sun, Oct 15, 2023 8:00 AM

Chętni uczniowie wykonali kreatywne projekty zamków 3D według ich własnego pomysłu. Uczniowie klas 7 projektowali przedmiowy codziennego użytku takie jak stojak na telefon czy przybiornik na długopisy.