Programujeme Sphero Mini

From Saturday, September 30, 2023 3:00 PM
to Saturday, September 30, 2023 8:00 PM

Asociace TOM ČR, TOM 21001 S.T.A.N.

Open in-person activity

Czech

Rožmberk nad Vltavou 23
38218 Rožmberk nad Vltavou

Tento projekt bude naše první setkán s robotickou u koulí Sphero Mini. Projekt budeme realizovat na naší oddílové výpravě během září. Lektor dětem ukáže, jak robotická koule funguje, a jak se ovládá. Následně dětem předvede prostředí Sphero Edu a ukáže jim, jak lze robotickou kouli programovat. Cílem je seznámit děti se základními vlastnostmi robotické hračky a ukázat jim, jak ji lze pomocí prostředí Sphero Play ovládat a pomocí prostředí Sphero Edu programovat. Děti se následně rozdělí do skupin (max. 4 děti) a budou programovat své Sphero. Cílem každého týmu bude naprogramovat kouli tak, aby se dokázala vyhnout předem připraveným překážkám na zemi. V závěru proběhne soutěž o nejrychlejší průjezd místností. Cílová skupina: Cílovou skupinou jsou děti z našeho turistického oddílu ve věku 8-16 let. Již z minulosti máme zkušenosti s tím, že i když se v našem případě jedná o poměrně věkově různorodou skupinu, děti si navzájem pomohou a vysvětlí si principy programování. Zkušenější děti pomohou mladším převážně s programováním pomocí barevných kódů, při akcích je vždy velká legrace. Následně budou pracovat v týmech na svých projektech. Jedinečnost akce: Akce je jedinečná tím, že se děti poprvé setkají s tímto typem robota. Poznají nové programovací prostředí Sphero Edu a naučí se v něm základní příkazy. Při práci v týmu využívají metodu vzájemného učení a metodu pokus/omyl a postupné zlepšování návrhů. Harmonogram akce: Program budeme realizovat během oddílové výpravy v září, kde jsme s dětmi celkem 4 dny. Akce v délce 4 hodin se bude účastnit 1 skupina po celou dobu. Sobota 30.9. 15:00-16:00 - seznámení s robotickou koulí Sphero Mini, ukázka ovládání pomocí aplikace Sphero Play. Ukázka systému Sphere Edu. 16:00-17:00 - Práce v týmech, drobné programovací úkoly a programování Sphero Mini. Základní povely pomocí blokového programování. Následuje pauza na večeři 18:00-19:00 - Práce v týmech, programování Sphero Mini na co nejrychlejší průjezd překážkové dráhy. 19:00-20:00 - Závěrečné závody přes překážkovou dráhu. Souboj více robotů. Aktivitu můžeme realizovat i s menšími dětmi do večerních hodit, protože jsme na akci po dobu 4 dnů a další program můžeme přizpůsobit.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Computational Thinking in foreign Language Learning
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
Frühere Forschungen weisen auf die Bedeutung des studentischen Diskurses für das Verständnis der Wissenskonstruktion und der Fähigkeiten zum rechnergestützten Denken hin, insbesondere im Zusammenhang mit dem Lernen durch Modellierung (z. B. beim Entwerfen von Spielen). Darüber hinaus zieht eine wachsende Zahl von Forschungsarbeiten zum spielbasierten Lernen (GBL) Parallelen zwischen dem Spielen bestimmter Arten von Spielen und dem Lösen von Sprachproblemen. Ausgewählte Klassen (4 Klassen) profitierten im letzten Schuljahr bereits von einem Kurs zur Einführung von Computational Thinking im Fremdsprachenerwerb. Seither wenden diese z. B. Modellierung an um die Konzepte des Computational Thinking (Decomposing, Pattern Recognition, Abstraction, Algorithm, Debugging) auf ansprechende Weise zu erkunden und zu verstehen, bevor sie sie beim Programmieren verwenden.
3D Drucker Anwendung
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
Die Schüler*innen designen verschiedene 3D-Objekte in einem CAD-Programm (z. B. Tinkercad, Fusion 360, Onshape, …). Diese digitalen Modelle werden anschließend mit Hilfe des Slicers FlashPrint bearbeitet und schließlich im FDM-3D-Drucker gedruckt. Die Schule verfügt über zwei Adventurer 3 Series-Drucker der Marke Flashforge. Als Druckmaterial (= Filament) verwenden wir Polylactic Acid (= PLA), also Polymilchsäure, die aus nachwachsenden Rohstoffen wie Zuckerrohr oder Mais hergestellt wird und aus vielen chemisch aneinander gebundenen Milchsäuremolekülen aufgebaut ist. Dieser Polyester gilt als industriell bioabbaubarer Kunststoff.
Nutzung der Lernmax Software in Schullizenz
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
digitales Lernen in Deutsch und Mathematik mittels Lernsoftware Lernmax