DZIEŃ AKTYWNEGO KODOWANIA

From Friday, December 9, 2022 9:00 AM
to Friday, December 9, 2022 1:30 PM

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzydlowie

Other

Polish

ulica Główna, 42-270, Skrzydlów, Kłomnice, Powiat Częstochowski, Woj. Śląskie, POL

 

 W dn. 9.12.2022 r. w naszej szkole zorganizowany zostanie Dzień aktywnego kodowania”. Wezmą w nim udział wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII.  Przesłaniem całego dnia ma być "Kodowanie jest wszędzie". Podczas zajęć lekcyjnych i przerw uczniowie będą brać udział w zabawach, zadaniach z wykorzystaniem elementów kodowania: m.in. mat do kodowania na dywanie, maty multimedialnej, ekranów dotykowych znajdujących się w szkole, kart pracy z zakodowanymi zadaniami - wszystko dostosowane do wieku programistów. Na przerwach uczniowie będą mogli zmierzyć się z zadaniami z platformy code.org (zadania będą rozwiązywać z wykorzystaniem własnych smartfonów lub komputerów i tabletów udostępnionych przez szkołę).

Od godziny 12.00 do 13.30. trzy mieszane drużyny, składające się z uczniów kl. I-VIII wezmą udział w "Turnieju kodowania". Na sali gimnastycznej rozegrane zostaną konkurencje związane z kodowaniem, tj. zakodowane obrazy, wyścigi robotów Photonów, gry na macie do kodowania, itp. Zwycięska drużyna otrzyma nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie drobne upominki. Wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe medale wydrukowane na drukarce 3D.  

 

    Primary school Teachers
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

CodeMóżdżek czyli mnożenie i dzielenie weekendowe myślenie.
Fri, Feb 10, 2023 9:00 AM

Weekendowe kodowania z tabliczką mnożenia. Przyjemne z pożytecznym. Kodowanie na dywanie

- stworzenie matematycznych łamigłówek do rozwiązywania zadań z wykorzystaniem maty samodzielnie utworzonej przez uczestników,

- Lego education- złożenie matematycznego robota który po zaprogramowaniu będzie zbierał + za odpowiedz poprawą,

- mnożenie ozobotów i nasze myślenie – wytyczanie trasy ozobota – rozwiązywanie poszczególnych działań matematycznych,
- układanie puzzli z działaniami tabliczki mnożenia i dzielenia,
- klasa III – programowanie działań matematycznych (mnożenie i dzielenie do 100) z wykorzystaniem platformy OzoBlockly (https://ozoblockly.pl)
- „0” działania do 10 malowanie tras z wykorzystaniem pisaków i ozobotów.
- interaktywne działanie tabliczki mnożenia powtarzanie – gry i zabawy matematyczne z wykorzystaniem monitora interaktywnego.
- twórcze pomoce w naszych głowach inspiracje – II zajęcia warsztatowe z rodzicami –
wspólne wykonywanie pomocy dydaktycznych, które ułatwią naukę tabliczki mnożenia i dzielenia – klasy I – III, a „0”- matematyczne działania (grę super pamięć - tabliczkę mnożenia, mini maty, gry karciane, itd.)

Coderdojo MakeCode Arcade
Sun, Sep 11, 2022 9:00 AM

Programujemy na platformie Microsoft Makecode Arcade. Aktualnie tworzymy wirtualną grę w Uno. Programujemy w małym gronie ucząc się przy okazji algorytmów i struktur danych.

Budujemy i programujemy
Mon, Sep 12, 2022 8:30 AM

Budowanie z klocków lego projektów według schematu oraz według własnego pomysłu. Programowanie w programie WeDo Lego.