Układanie i programowanie zestawów fischertechnik education Robotics

From Thursday, September 29, 2022 12:00 AM
to Friday, June 16, 2023 12:00 AM

Szkoła Podstawowa

Open in-person activity

Polish

Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, ulica Partyzantów 3, 22-470, Zwierzyniec, Powiat Zamojski, Woj. Lubelskie, POL

Na zajęciach pozalekcyjnych w grupach chętni uczniowie budują modele, które nastepnie programują.

http://spzwierzyniec.pl

    Primary school
    Robotics Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

"TechKids: Odkrywcy Świata Programowania"
Mon, Oct 14, 2024 9:00 AM
Programowanie to fascynująca przygoda, która otwiera drzwi do tworzenia innowacyjnych rozwiązań ułatwiających nasze codzienne życie. Choć często kojarzymy tę dziedzinę z dorosłymi, najlepszy moment na rozpoczęcie nauki programowania to właśnie dzieciństwo. Dziecięcy umysł jest niesamowicie chłonny i szybko przyswaja zarówno podstawy, jak i zaawansowane zagadnienia programistyczne. Wykorzystanie tego potencjału może przynieść niesamowite korzyści. Nauka programowania nie tylko rozwija umiejętności techniczne, ale także kształtuje kluczowe zdolności intelektualne. Dzieci, które uczą się programowania, stają się bardziej inteligentne, bystre, wytrwałe i konsekwentne. Uczą się logicznego myślenia i skutecznego rozwiązywania problemów, co przekłada się na szeroko pojęty rozwój umysłowy. Te umiejętności będą cenne w przyszłości, niezależnie od wybranej ścieżki kariery, nawet jeśli nie zdecydują się na zawód programisty. W naszym projekcie pragniemy wprowadzić dzieci w fascynujący świat programowania blokowego i tekstowego, wykorzystując nowoczesne narzędzia takie jak mikrokomputery Arduino, Raspberry Pi i BBC micro . Dzięki temu dzieci będą miały okazję pracować z realnym sprzętem, co zwiększy ich zaangażowanie i zrozumienie materiału. Dobór narzędzi dostosujemy do poziomu zaawansowania grupy, zapewniając optymalne warunki do nauki i zabawy. Nasze zajęcia są zaprojektowane tak, aby były zarówno edukacyjne, jak i inspirujące. Pragniemy, aby dzieci odkrywały radość z tworzenia własnych projektów, rozwijając przy tym umiejętności, które będą dla nich cenne przez całe życie. Dzięki nam, młodzi programiści będą mogli wejść w przyszłość z pewnością siebie i solidnym fundamentem wiedzy technologicznej. Zapraszamy do udziału w tej niezwykłej podróży po świecie programowania!
Od Gracza do Programisty - Warsztaty dla Młodych Kodujących
Tue, Oct 15, 2024 9:00 AM
Kto powiedział, że nauka programowania musi być nudna? Do początkowej nauki kodowania nie potrzeba skomplikowanych narzędzi – proste gry planszowe i zagadki logiczne mogą skutecznie wprowadzać w świat programowania. Ale przychodzi taki moment, kiedy dzieci zaczynają się nudzić planszówkami i "kodowaniem na dywanie", a ich główną rozrywką stają się gry na smartfonach i komputerach. I tutaj wchodzimy my, cali na biało, proponując warsztaty, które są edukacyjnym wyzwaniem i jednocześnie świetną zabawą! Programowanie uczy, bawi, i daje dzieciom ogromną satysfakcję z samodzielnie wykonanej pracy. Każdy mały programista poczuje dreszczyk emocji, tworząc coraz bardziej skomplikowane projekty. A co najlepsze? Oprócz świetnej zabawy, dzieci mimowolnie rozwijają swoje kompetencje i umiejętności, które mogą zaprocentować w przyszłości. W ramach naszego działania zorganizujemy warsztaty programowania dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym. Będzie się działo!
Wirtualne Fidget Toys: Tworzenie i Druk 3D w VR
Fri, Jul 12, 2024 1:00 PM
Warsztaty dla młodzieży z obszarów wiejskich powiatu Krośnieńskiego. Celem jest wprowadzenie uczestników w świat nowoczesnych technologii projektowania 3D oraz druku 3D poprzez praktyczne doświadczenia. Treści warsztatów: Modelowanie 3D w VR: Uczestnicy nauczą się podstaw modelowania 3D przy użyciu aplikacji Gravity Sketch, która umożliwia intuicyjne tworzenie obiektów w wirtualnej rzeczywistości. Design Thinking: Warsztaty będą wprowadzały uczestników w metodologię Design Thinking, co pozwoli na kreatywne rozwiązywanie problemów i generowanie innowacyjnych pomysłów. Projektowanie fidget toys: Skupimy się na tworzeniu fidget toys – małych, sensorycznych zabawek, które pomagają w redukcji stresu i poprawiają koncentrację. Druk 3D i krawiectwo: Uczestnicy poznają, jak łączyć druk 3D z podstawami krawiectwa, tworząc unikalne, hybrydowe projekty. Metody i zasoby: Interaktywne narzędzia VR: Gravity Sketch umożliwia pełne zanurzenie w procesie projektowania 3D. Materiały dydaktyczne: Zapewniamy tutoriale i zasoby online wspierające naukę. Wsparcie mentorskie: Instruktorzy poprowadzą uczestników przez cały proces projektowania i tworzenia. Cele wydarzenia: Rozwijanie umiejętności technologicznych: Nauka modelowania 3D i druku 3D, kluczowych kompetencji przyszłości. Stymulowanie kreatywności: Inspirowanie młodzieży do myślenia poza schematami i eksploracji własnych pomysłów. Budowanie społeczności: Tworzenie więzi w lokalnej społeczności i współpraca na rzecz wspólnych celów. Wspieranie edukacji STEAM: Integracja nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Grupa docelowa: Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku 13-19 lat z obszarów wiejskich powiatu Krośnieńskiego, ze szczególnym naciskiem na osoby z ograniczonym dostępem do nowoczesnych technologii. Naszym celem jest zapewnienie im równego startu w rozwijaniu umiejętności przyszłości. Co czyni wydarzenie wyjątkowym: Technologie VR i druk 3D: Niezwykłe połączenie tych technologii oferuje wyjątkowe doświadczenie edukacyjne. Kreatywne podejście: Projektowanie fidget toys pozwala młodzieży na eksplorowanie i wyrażanie własnej kreatywności. Społeczny wpływ: Najlepsze projekty zostaną wydrukowane w 3D i przekazane do organizacji wspierających osoby neuroatypowe oraz seniorów.