Teilnahme an mehreren eLearning Vernetzungstreffen

From Friday, June 30, 2023 12:00 AM
to Friday, June 30, 2023 11:59 PM

Volksschule Deutsch Jahrndorf

Other

Neubaugasse 27, 2423 Deutsch Jahrndorf

Im Zuge von Vernetzungstreffen mit der IT-Bezirksbetreuerin und den IT-Beauftragten anderer Schulen erfolgt ein Austausch über den Umgang mit digitalen Medien im Klassenzimmer. Neue Apps werden vorgestellt und deren Möglichkeiten zum Einsatz im Unterricht werden besprochen.

Nearby upcoming activities:

Cross Road Simulator
Thu, Oct 12, 2023 5:00 PM
Každý účastník dostane po prihlásení elektronickú sadu súčiastok: Arduino Nano mikrokontróler, USB-C kábel, prepojovaciu dosku, sadu dupont káblov, relé, display, modul semafor, sadu LED prípadne ďalšie drobné pomôcky. Túto sadu si každý z účastníkov po skončení aktivity nechá. Cieľom aktivity je naučiť základy programovania s Arduinom, vzbudiť záujem a následne umožniť pokračovať s učením/experimentovaním/hraním aj doma. Pretože priamo písanie kódu v C++ je pre túto vekovú kategóriu príliš náročné, budeme používať nástroj s grafickým návrhom programu pomocou blokov - Code Kit. Účastníci budú pracovať v dvojiciach alebo samostatne a na začiatku dostanú veľmi jednoduché zadanie úlohy. Uvedenú úlohu treba 1) skonštruovať – tj. zapojiť potrebné súčiastky do obvodu s Arduinom 2) naprogramovať pomocou nástroja Code Kit a nahrať na Arduino 3) predviesť rozhodcovi, ktorý úlohu vrátil na prepracovanie alebo potvrdí správnosť a vydá zadanie ďalšej úlohy. Cieľom účastníkov je spracovať čo najviac úloh (optimálne všetky) v čo najkratšom čase. Obťažnosť úloh sa postupne zvyšuje. Uvádzame niektoré zo zadaní úlohu, neskôr budú pridané ďalšie: - Vytvorte program, ktorý bude blikať s LED diódou v intervale 1 sekunda - Vytvorte program, ktorý bude blikať s LED diódou S-O-S signál - Vytvorte program, ktorý postupne zapne práve jedno svetlo semaforu na 1 sekundu - Vytvorte program, ktorý zapne LED svetlo pri prechode (simulovaného) vozidla na danom mieste vozovky. Využite tlakový senzor. - Vytvorte program, ktorý bude počítať celkový počet prejdených vozidiel a zobrazovať tento údaj na display. - Vytvorte reálnu simuláciu fungovania semaforu, pričom zelená bude trvať 4 sekundy, červená 2 sekundy. Na prepínanie oranžovej zvoľte rozumnú krátku dobu. (Pozor: pri zmene z červenej svieti naraz červená aj oranžová, ale pri zmene zo zelenej svieti len oranžová) - Vytvorte program ako v predchádzajúcej úlohe, ktorý okrem toho bude počítať počet vozidiel, ktoré prešli na zelenú a počet vozidiel, ktoré prešli na červenú. Súčasťou základného vybavenia budú aj schémy ako zapojiť niektoré súčiastky napr. semafór, spínač, ...
Nauč sa programovať v CoderDojo
Fri, Sep 15, 2023 4:00 PM
Pozývame všetky deti od 7 do 17 rokov na "tréning" programovania! Príď so svojim projektom, alebo ti pomôže začať jeden z našich skúsených mentorov. Radi privítame úplných začiatočníkov, ale aj skúsených hackerov. V našom CoderDojo programujeme hry, webové stránky a aplikácie, mody do Minecraftu a kopu ďaších vecí. Používame napríklad Scratch, Python, Javu, JavaScript, Unity... Zaujíma ťa nejaká iná technológia? Žiaden problém! Príď ukázať svoj nápad a my ti s ním skúsime pomôcť :) --- CoderDojo Bratislava je súčasťou medzinárodnej siete bezplatných programovacích klubov pre deti od 7 do 17 rokov. Kluby CoderDojo sú vedené dobrovoľníkmi a sú organizované formou “hackerspaceov”. Deti majú možnosť pracovať na svojich vlastných nápadoch a majú prístup k technickým mentorom z profesionálneho sveta.
SchoolFox
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
Die VS Groß-Enzersdorf, Oberhausen nutzt seit langer Zeit die Plattform Schoolfox. SchoolFox verbindet Lehrpersonen, Pädagog:innen, Eltern, Schüler:innen und die Schulleitung und ermöglicht alles von einem Ort aus zu organisieren.