Einsatz der Lernplattform Skooly

From Friday, June 30, 2023 12:00 AM
to Friday, June 30, 2023 11:59 PM

Volksschule Deutsch Jahrndorf

Other

Neubaugasse 27, 2423 Deutsch Jahrndorf

Die Kinder arbeiten 2-3 mal pro Woche im Zuge von freien Lernphasen oder beim Erledigen des Tagesplans mit der Lernplattform skooly. Jedes Kind hat seine eigenen Zugangsdaten. Lehrende stellen den SchülerInnen unterschiedliche Aufgaben wie z.B. Lernspiele zu den Lernwörter o.Ä. zur Verfügung. Diese können in der Schule als auch zu Hause erledigt werden.

Nearby upcoming activities:

Cross Road Simulator
Thu, Oct 12, 2023 5:00 PM
Každý účastník dostane po prihlásení elektronickú sadu súčiastok: Arduino Nano mikrokontróler, USB-C kábel, prepojovaciu dosku, sadu dupont káblov, relé, display, modul semafor, sadu LED prípadne ďalšie drobné pomôcky. Túto sadu si každý z účastníkov po skončení aktivity nechá. Cieľom aktivity je naučiť základy programovania s Arduinom, vzbudiť záujem a následne umožniť pokračovať s učením/experimentovaním/hraním aj doma. Pretože priamo písanie kódu v C++ je pre túto vekovú kategóriu príliš náročné, budeme používať nástroj s grafickým návrhom programu pomocou blokov - Code Kit. Účastníci budú pracovať v dvojiciach alebo samostatne a na začiatku dostanú veľmi jednoduché zadanie úlohy. Uvedenú úlohu treba 1) skonštruovať – tj. zapojiť potrebné súčiastky do obvodu s Arduinom 2) naprogramovať pomocou nástroja Code Kit a nahrať na Arduino 3) predviesť rozhodcovi, ktorý úlohu vrátil na prepracovanie alebo potvrdí správnosť a vydá zadanie ďalšej úlohy. Cieľom účastníkov je spracovať čo najviac úloh (optimálne všetky) v čo najkratšom čase. Obťažnosť úloh sa postupne zvyšuje. Uvádzame niektoré zo zadaní úlohu, neskôr budú pridané ďalšie: - Vytvorte program, ktorý bude blikať s LED diódou v intervale 1 sekunda - Vytvorte program, ktorý bude blikať s LED diódou S-O-S signál - Vytvorte program, ktorý postupne zapne práve jedno svetlo semaforu na 1 sekundu - Vytvorte program, ktorý zapne LED svetlo pri prechode (simulovaného) vozidla na danom mieste vozovky. Využite tlakový senzor. - Vytvorte program, ktorý bude počítať celkový počet prejdených vozidiel a zobrazovať tento údaj na display. - Vytvorte reálnu simuláciu fungovania semaforu, pričom zelená bude trvať 4 sekundy, červená 2 sekundy. Na prepínanie oranžovej zvoľte rozumnú krátku dobu. (Pozor: pri zmene z červenej svieti naraz červená aj oranžová, ale pri zmene zo zelenej svieti len oranžová) - Vytvorte program ako v predchádzajúcej úlohe, ktorý okrem toho bude počítať počet vozidiel, ktoré prešli na zelenú a počet vozidiel, ktoré prešli na červenú. Súčasťou základného vybavenia budú aj schémy ako zapojiť niektoré súčiastky napr. semafór, spínač, ...
Nauč sa programovať v CoderDojo
Fri, Sep 15, 2023 4:00 PM
Pozývame všetky deti od 7 do 17 rokov na "tréning" programovania! Príď so svojim projektom, alebo ti pomôže začať jeden z našich skúsených mentorov. Radi privítame úplných začiatočníkov, ale aj skúsených hackerov. V našom CoderDojo programujeme hry, webové stránky a aplikácie, mody do Minecraftu a kopu ďaších vecí. Používame napríklad Scratch, Python, Javu, JavaScript, Unity... Zaujíma ťa nejaká iná technológia? Žiaden problém! Príď ukázať svoj nápad a my ti s ním skúsime pomôcť :) --- CoderDojo Bratislava je súčasťou medzinárodnej siete bezplatných programovacích klubov pre deti od 7 do 17 rokov. Kluby CoderDojo sú vedené dobrovoľníkmi a sú organizované formou “hackerspaceov”. Deti majú možnosť pracovať na svojich vlastných nápadoch a majú prístup k technickým mentorom z profesionálneho sveta.
SchoolFox
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
Die VS Groß-Enzersdorf, Oberhausen nutzt seit langer Zeit die Plattform Schoolfox. SchoolFox verbindet Lehrpersonen, Pädagog:innen, Eltern, Schüler:innen und die Schulleitung und ermöglicht alles von einem Ort aus zu organisieren.