YUVAYI BULMA

From Thursday, October 13, 2022 12:00 AM
to Thursday, June 15, 2023 12:00 AM

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ

Open in-person activity

Turkish

Evrenuşağı İlkokulu, Evrenuşağı, 55400, Bafra, Samsun, TUR

SINIF AKILLI TAHTASINDA AÇILIR ÖĞRENCİLERİN KOMUTLARIYLA DOĞRU YUVA BULUNUR.

    Primary school
    Motivation and awareness raising

Nearby upcoming activities:

Kodla Öğreniyorum
Sun, Oct 8, 2023 12:00 AM

Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan etmek için kodluyoruz. Gül-Nusret Kural Ortaokulu olarak Mbot Robotik Kodlama, Micro:Bit Kodlama, Pictoblocx, Eba Blockly, Code Org ve Algoritmik Drama etkinlikleri ile öğrenciler kodlama yapacak ve kodlamanın önemine dikkat çekilecektir. Bu etkinliklerin öğrenci motivasyonunu artıracağı ve öğrencilerin kodlamaya olan ilgilerinin daha da artacağı düşünülmektedir. 

Hayal Ediyorum Tasarlıyorum
Sun, Sep 24, 2023 12:00 AM

5. sınıf öğrencilerimiz hayal ettikleri robotları tasarlayarak, maketini yapacaklar. Her öğrenci Robotunun neler yapabildiğini, nasıl çalıştığını, niçin böyle bir robot hayal ettiğini vb. durumları açıklayan bir sunum yaparak, robotunu arkadaşlarına tanıtacak. Son aşamada yapılan bütün robotlar okul alanında sergiklenerek farkındalık oluşturulacaktır.

Cumhuriyet İçin Kodluyoruz
Sun, Oct 1, 2023 7:00 AM

Kodla büyü sitesindeki, sınıfa kaydedilen 5 ve 6.öğrencileriyle üyelik bilgileri paylaşılıp, sisteme nasıl giriş yapacakları öğretilecektir.Görevleri nasıl yapmaları gerektiği anlatılacak ve görevleri kendi hızlarında yapmaları istenecektir. Görevlerini tamamlayan öğrencilere sertifikaları kod haftası bitiminde verilecektir.

7 ve 8.sınıf öğrencileriyle de mblock online uygulması üzerinden çalışmalar yapılacaktır.