Zakodowane przedszkole

From Monday, October 3, 2022 12:00 AM
to Friday, June 16, 2023 12:00 AM

Przedszkole Publiczne w ZSP w Mesznej

Other

Nie

Polish

Przedszkole Publiczne w Mesznej, ulica Szkolna 1, 43-360, Meszna, Wilkowice, Powiat Bielski, Woj. Śląskie, POL

W okresie od października 2022 do czerwca 2023 w Przedszkolu Publicznym w ZSP w Mesznej w grupie dzieci 6 letnich realizowana będzie innowacja pedagogiczna programowo- metodyczna pt "Zakodowane przedszkole" opracowana przez Annę Tórz, wprowadzająca dzieci w świat kodowania bez komputera, a także  z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon. W okresie od 8-23.10.22 zaplanowano zadania pt "Jesienne kodowanki"- logiczne łamigłówki wprowadzające dzieci w świat symboli- kodów z wykorzystaniem materiału przyrodniczego oraz podstawowych mat- kratownic do kodowania, a będą to:

"Jesienne rytmy"- sekwencje- kontynuowane, uzupełniane kasztanami, orzechami, szyszkami- ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej.

"Orzech- kasztan"- gra w parach typu kółko- krzyżyk, rozwijanie myślenia strategicznego.

"Jesienne sudoku"- sudoku w kratownicy 4x4 z darami jesieni, rozwijanie logicznego myślenia, analizy i syntezy wzrokowej.

"Pomóż znaleźć drogę do dziupli"- zabawa na macie- określanie kierunków poruszania się  kubeczka na macie, układanie kodu ze strzałek ( bez obrotów), kształtowanie orientacji przestrzennej, umiejętności liczenia.

" Jesienne drzewo"- klasyfikowanie figur geometrycznych z użyciem kodów kształtu, koloru, wielkości na macie z drzewem- rozwijanie logicznego myślenia.

Zabawy z kodowaniem będą kontynuowane tak, jak zaplanowano przez kolejne miesiące, z jednoczesnym dostosowaniem do aktualnej tematyki zajęć w przedszkolu, z wprowadzaniem urozmaiconych pomocy ( m.in. kubeczki, kafelki , wirtualna mata do kodowania-tablica interaktywna, roboty Photon z aplikacją na tablecie i matą) oraz z uwzględnieniem zasady stopniowania trudności.

 

 

http://www.meszna.edu.pl

    Pre-primary education
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

Kodujemy w klasie IIa z Uczymy Dzieci Programować
Tue, Oct 15, 2024 8:00 AM

Kodujemy na różnych edukacjach z uczniami klasy IIa.

S roboty nás to baví
Wed, Oct 23, 2024 9:00 AM

Uspořádáme dvě otevřené hodiny s využitím robotických pomůcek u žáků v Základní škole speciální. Akce je určena pedagogům, rodičům a studentům.

"Programujemy roboty'
Sun, Oct 16, 2022 8:00 AM
Robotyka oraz programowanie w oparciu o lego Mindstorms.