Zakodowane baśnie

From Thursday, October 6, 2022 10:00 AM
to Thursday, June 15, 2023 2:00 PM

Biblioteka Pedagogiczna Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach

Open in-person activity

Polish

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, ulica Mikołaja Reja 67, 16-400, Suwałki, Woj. Podlaskie, POL

Zajęcia czytelnicze z elementami kodowania dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach programu "Zakodowane baśnie". Zaplanowane zostały cztery tematy zajęć czytelniczych nawiązujących do znanych baśni. Tematy zajęć to: Baśniowa kodowanka, Ukryta baśń, W świecie Złotowłosej, Zakodowana droga do zamku. Podczas realizacji programu wykorzystane będą -  mata do kodowania, kolorowe kubeczki, gry karciane: Ja mam, kto ma, oraz Jaka to postać, gry: sudoku, memor, puzzle, dobble on-line utworzone w aplikacji Genially a także zakodowane obrazki, kody QR. 

Zajęcia prowadzone będą przez cały rok szkony 2022/2023 na zaproszenie lub według zgłoszeń zainteresowanych przedszkoli.

Przeprowadzone również zostaną dwa szkolenia dla nauczycieli Przedszkola nr 2  i nr 4 w Augustowie oraz zajęcia otwarte dla oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Rutce-Tartak.

    Pre-primary education Teachers
    Basic programming concepts

Nearby upcoming activities:

Czytanie i kodowanie z bohaterami baśni i bajek animowanych
Mon, Oct 9, 2023 9:00 AM

Zajęcia czytelnicze dla dzieci połączone z kodowaniem. Spotkanie baśniowych bohaterów w opowiadaniu „Noc w bibliotece”.  Zabawy w kodowanie z użyciem: maty do kodowania, kolorowych kubeczków, sylwet baśniowych bohaterów, figur geometrycznych, zakodowanych puzzli, gier karcianych z postaciami z bajek, gier interaktywnych Sudoku i Dobble oraz kodów QR.

Odkoduj swoje emocje
Mon, Oct 9, 2023 9:00 AM

Zajęcia czytelnicze połączone z zabawami w kodowanie. Poznanie emocji bohaterów opowiadania "Złość mówi dość". Zabawy w kodowanie z użyciem maty do kodowania oraz zakodowanych puzzli i kodów QR.

tydzień z kodowaniem
Mon, Oct 9, 2023 8:00 AM

Kodowanie na dywanie, scretch