Zakodowane baśnie

From Thursday, October 6, 2022 10:00 AM
to Thursday, June 15, 2023 2:00 PM

Biblioteka Pedagogiczna Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach

Open in-person activity

Polish

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, ulica Mikołaja Reja 67, 16-400, Suwałki, Woj. Podlaskie, POL

 

Zajęcia czytelnicze z elementami kodowania dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach programu "Zakodowane baśnie". Zaplanowane zostały cztery tematy zajęć czytelniczych nawiązujących do znanych baśni. Tematy zajęć to: Baśniowa kodowanka, Ukryta baśń, W świecie Złotowłosej, Zakodowana droga do zamku. Podczas realizacji programu wykorzystane będą -  mata do kodowania, kolorowe kubeczki, gry karciane: Ja mam, kto ma, oraz Jaka to postać, gry: sudoku, memor, puzzle, dobble on-line utworzone w aplikacji Genially a także zakodowane obrazki, kody QR. 

Zajęcia prowadzone będą przez cały rok szkony 2022/2023 na zaproszenie lub według zgłoszeń zainteresowanych przedszkoli.

Przeprowadzone również zostaną dwa szkolenia warsztatowe dla nauczycieli Przedszkola nr 2  i nr 4 w Augustowie oraz zajęcia otwarte dla oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Rutce-Tartak.

 

 

    Pre-primary education Teachers
    Basic programming concepts

Nearby upcoming activities:

Zosia - mała nauczycielka i piracki skarb
Mon, Jul 1, 2024 7:00 AM

Zabawy w nurcie STEAM w tematyce pirackiej

- kodowanie z wykorzystaniem robota Zosia - mała nauczycielka

- rozwiązywanie zagadek

- rozwijanie sposrzegawczości

- zabawy konstrukcyjne

- rozwijanie logicznego myślenia, między innymi rozwiązywanie sudoku, układanie rytmów/ szeregów

- zabawy badawcze

Piešiu programuodamas
Tue, Oct 18, 2022 1:00 PM

Veikla integruota su dailės pamoka. Veiklos metu vaikai susipažįsta su kodavimo kalba. Atliaka užduotis su algoritmais ir atpažįstą užkoduotą piešinę. Naudodami tangoramas patys kuria užduotis.

"Tworzymy Własne Gry i Animacje w Scratch'u"
Mon, Oct 7, 2024 9:00 AM
Scratch to idealne narzędzie do wprowadzenia dzieci w świat programowania dzięki swojej prostocie i intuicyjnemu interfejsowi. Nasz projekt ma na celu nauczenie dzieci podstaw programowania poprzez tworzenie własnych gier i animacji. Dzięki temu dzieci nie tylko poznają podstawowe pojęcia programistyczne, ale również rozwijają swoją kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Opis Projektu 1. Cel Projektu: Zapoznanie dzieci z podstawami programowania i logiki. Rozwój umiejętności kreatywnego myślenia i projektowania. Zachęcenie dzieci do pracy zespołowej i dzielenia się pomysłami. 2. Grupa Docelowa: Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Zajęcia będą dostosowane do poziomu umiejętności uczestników. 3. Metodologia: Projekt będzie realizowany w formie warsztatów, które obejmują: Krótkie wprowadzenie teoretyczne do Scratch'a. Praktyczne ćwiczenia z programowania. Tworzenie własnych projektów przez dzieci. Prezentacje i omówienie stworzonych projektów. Oczekiwane Rezultaty Po zakończeniu projektu dzieci: Będą potrafiły tworzyć własne gry i animacje w Scratch'u. Rozwiną umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Zwiększą swoją pewność siebie w prezentowaniu i dzieleniu się swoimi projektami. Podsumowanie Projekt "Tworzymy Własne Gry i Animacje w Scratch'u" to fascynująca podróż w świat programowania, która rozwija umiejętności techniczne i kreatywne dzieci. Dzięki