,,Koduję z klasą - Gry i zabawy rozwijające umiejętności matematyczne i około programistyczne- innowacja pedagogiczna

From Friday, October 8, 2021 12:00 AM
to Friday, June 17, 2022 12:00 AM

SP Wrocanka

Invite-only in-person activity

Polish

Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance, ul. Długa 19, 38-455 Wrocanka, gmina Miejsce Piastowe, Powiat Krośnieński woj. podkarpackie POL

Innowacja pedagogiczna skierowana do uczniów I klasy w formie zajęć cyklicznych, dotyczących m.in. kodowania i podstaw programowania. Głównym celem innowacji wdrożonej w obecnym roku szkolnym 2021/22 jest rozwijanie w uczniach umiejętności matematyzowania z wykorzystaniem poznanych podstaw programowania.  Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach to: - stosowanie gier i zabaw matematycznych z wykorzystaniem narzędzi TIK, w tym m.in. robotów podłogowych z zastosowaniem mat do kodowania. Pierwsze zajęcia już za nami, odbyły się 8 i 15 października. Na następne dzieci czekają z niecierpliwością. 

    Primary school
    Playful coding activities
    kodowanie

Nearby upcoming activities:

Kodowanie na ekranie
Sun, Oct 9, 2022 8:00 AM

Będą to zajęcia dla uczniów, który po raz pierwszy w życiu 

mają kontakt z kodowaniem i programowaniem.

Kodowanie łatwiejsze niż myślisz...
Mon, Oct 10, 2022 9:00 AM

Spotkanie warsztatowe miłośników kodowania z najmłodszymi uczniami szkoły (kodowanie offline na macie i kartce, programowanie robotów, programowaniecw Scratchu).

Uwolnij Photona
Sun, Oct 2, 2022 12:00 AM

Rozwiązywanie zadań escape room zamieszczonych w interaktywnych zasobach geniall.ly Kodowanie w najróżniejszych wriantach przy użyciu interaktywnych pomocy ale i stacjonarnych mat, kart pracy czy kubeczków.