"Code Week" - po co, na co i dlaczego?

From Monday, October 11, 2021 8:00 AM
to Friday, October 22, 2021 2:30 PM

Zespół Szkół Nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach

Open in-person activity

Polish

ulica Lipiańska 2, 74-200, Pyrzyce, Pyrzycki, Zachodniopomorskie, POL

Uczniowie podczas lekcji będą mogli zapoznać się z akcją "Code Week". Każdy uczeń we własnym zakresie zostanie zobowiązany do wyszukania informacji i odpowiedzi na pytanie: "Code Week" - po co, na co i dlaczego? 

Przy okazji mogą przeczytać, wysłuchać, obejrzeń przeróżne materiały z kodowania. Ponieważ za kilka lekcji będzie  programowanie,to będzie wstęp do przyszłych lekcji.

Prace uczniów mogą być przedstawione w różnej formie, najciekawsze możemy umieścić na stroie szkoły.

    Secondary school
    Motivation and awareness raising Promoting diversity

Nearby upcoming activities:

Kodowanie- Programowanie
Wed, Sep 22, 2021 2:00 PM

Prowadzenie zadań programowych, kodowanie działania rozwijające logiczne myślenie.

Sprawdzamu informacje z Uczymy Dzieci Programować
Thu, Oct 14, 2021 12:00 AM

Aktywność z wykorzystaniem kolorowych kubków. Kształtowanie zadaniowego podejście do stawianych problemów. Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. 

Zakodowane zakładki do książek
Mon, Oct 18, 2021 8:00 AM

W tym roku szkolnym 2021/2022 zaproponowałam moim uczniom klas 4-6 projekt edukacyjny pt. Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice. Uszykowałam uczniom wiele aktywności, podczas których będą kształcić swoje zdolności i rozwijać wyobraźnię. Będą tworzyć piękne prace wytwórcze, a także poznają ciekawostki o Starożytnym Egipcie. Wykorzystają do tworzonych zadań wiedzę matematyczną i swoją kreatywność. Prace które powstaną będą często wykonywane z materiałów naturalnych, ekologicznych.

W ramach CodeWeek moi uczniowie wykonają część zadań projektowych. Na lekcjach techniki poznają hieroglify, a następnie wykonają zakładki do książek z zakodowanym swoim imieniem, oczywiście za pomocą obrazkowego pisma starożytnych Egipcjan.