Kodujemy gry

From Monday, October 11, 2021 9:00 AM
to Monday, October 18, 2021 9:00 AM

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego

Open in-person activity

Polish

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego

Praktyczne ćwiczenia na lekcjach informatyki , podczas których uczestnicy będą mogli samodzielnie coś zaprogramować (zajęcia z „Minecraftem", „Star Wars”, „Kraina lodu” ).

http://sp2skawina.pl

    Primary school
    Visual/Block programming Game design

Nearby upcoming activities:

Quiz z robotami
Mon, Dec 5, 2022 8:00 AM

W quizie będą zabawy związane z robotyką, kodowaniem. Będzie można prawdzić swoją więdzę z zakresu kodowania i robotyki.

Kopernik gra w planszówki
Tue, Dec 6, 2022 12:00 AM

Międzyklasowe rozgrywki w gry planszowe.

DZIEŃ AKTYWNEGO KODOWANIA
Fri, Dec 9, 2022 9:00 AM

 

 W dn. 9.12.2022 r. w naszej szkole zorganizowany zostanie Dzień aktywnego kodowania”. Wezmą w nim udział wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII.  Przesłaniem całego dnia ma być "Kodowanie jest wszędzie". Podczas zajęć lekcyjnych i przerw uczniowie będą brać udział w zabawach, zadaniach z wykorzystaniem elementów kodowania: m.in. mat do kodowania na dywanie, maty multimedialnej, ekranów dotykowych znajdujących się w szkole, kart pracy z zakodowanymi zadaniami - wszystko dostosowane do wieku programistów. Na przerwach uczniowie będą mogli zmierzyć się z zadaniami z platformy code.org (zadania będą rozwiązywać z wykorzystaniem własnych smartfonów lub komputerów i tabletów udostępnionych przez szkołę).

Od godziny 12.00 do 13.30. trzy mieszane drużyny, składające się z uczniów kl. I-VIII wezmą udział w "Turnieju kodowania". Na sali gimnastycznej rozegrane zostaną konkurencje związane z kodowaniem, tj. zakodowane obrazy, wyścigi robotów Photonów, gry na macie do kodowania, itp. Zwycięska drużyna otrzyma nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie drobne upominki. Wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe medale wydrukowane na drukarce 3D.