Zakodowane zakładki do książek

From Monday, October 18, 2021 8:00 AM
to Friday, October 29, 2021 12:00 PM

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie

Open in-person activity

monikakubica@wp.pl

Polish

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie, ulica Jana Pawła II 1, 74-400, Dębno, Powiat Myśliborski, Woj. Zachodniopomorskie, POL

W tym roku szkolnym 2021/2022 zaproponowałam moim uczniom klas 4-6 projekt edukacyjny pt. Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice. Uszykowałam uczniom wiele aktywności, podczas których będą kształcić swoje zdolności i rozwijać wyobraźnię. Będą tworzyć piękne prace wytwórcze, a także poznają ciekawostki o Starożytnym Egipcie. Wykorzystają do tworzonych zadań wiedzę matematyczną i swoją kreatywność. Prace które powstaną będą często wykonywane z materiałów naturalnych, ekologicznych.

W ramach CodeWeek moi uczniowie wykonają część zadań projektowych. Na lekcjach techniki poznają hieroglify, a następnie wykonają zakładki do książek z zakodowanym swoim imieniem, oczywiście za pomocą obrazkowego pisma starożytnych Egipcjan.

https://sp2debno.edupage.org/?

    Primary school
    Unplugged activities Playful coding activities Art and creativity

Nearby upcoming activities:

Projektowanie modeli 3D za pomocą aplikacji Tinkercad
Sun, Nov 20, 2022 10:00 AM

Uczniowie klas 6-8 nauczą się projektowania modeli 3D za pomocą aplikacji Tinkercad. Uczniowie poznają podstawowe funkcje aplikacji Tinkercad oraz stworzą swój pierwszy projekt. W ramach konkursu wśród utworzonych projektów zostaną wybrane najlepsze prace, a następnie będą one wydrukowane za pomocą drukarki 3D-Banach School. Dukarka 3D została zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Stworzone  prace będą zaprezentowane na forum szkoły. 

Koduj z nami
Thu, Oct 20, 2022 12:00 AM

Kodowanie na interaktywnej macie 

        https://mata.uczymydzieciprogramowac.pl/

wystarczy, że uczeń stworzy swój obrazek i opracuje zadanie do wykonania.

Gramy, bawimy się, programujemy
Thu, Oct 20, 2022 12:00 AM

Aktywność z wykorzystaniem maty do kodowania ,kartoników, kubeczków,  Ustawianie przeszkód na macie i kodowanie trasy, tak aby dostać się do skarbu. Na trasie znajdą się zadania do wykonania podczas pokonywania drogi.