Zakodowana 50tka

From Monday, October 18, 2021 9:30 AM
to Friday, October 22, 2021 1:00 PM

Przedszkole nr 50 w Rybniku

Open in-person activity

p50katkoz@gmail.com

Polish

Przedszkole nr 50 w Rybniku, ulica Sztolniowa 29, 44-251, Rybnik, Woj. Śląskie, POL

Zajęcia z programowania z wykorzystaniem Ozobotów. Kodowanie na macie, zabawy związane z odczytywaniem symboli. Tworzenie zagadek, Zakodowane Kalambury.  

    Pre-primary education
    Basic programming concepts Playful coding activities Art and creativity Visual/Block programming

Nearby upcoming activities:

"Programujemy roboty'
Sun, Oct 16, 2022 8:00 AM
Robotyka oraz programowanie w oparciu o lego Mindstorms.
Coderdojo MakeCode Arcade
Sun, Sep 11, 2022 9:00 AM

Programujemy na platformie Microsoft Makecode Arcade. Aktualnie tworzymy wirtualną grę w Uno. Programujemy w małym gronie ucząc się przy okazji algorytmów i struktur danych.

Zakodowane przedszkole
Mon, Oct 3, 2022 12:00 AM

W okresie od października 2022 do czerwca 2023 w Przedszkolu Publicznym w ZSP w Mesznej w grupie dzieci 6 letnich realizowana będzie innowacja pedagogiczna programowo- metodyczna pt "Zakodowane przedszkole" opracowana przez Annę Tórz, wprowadzająca dzieci w świat kodowania bez komputera, a także  z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon. W okresie od 8-23.10.22 zaplanowano zadania pt "Jesienne kodowanki"- logiczne łamigłówki wprowadzające dzieci w świat symboli- kodów z wykorzystaniem materiału przyrodniczego oraz podstawowych mat- kratownic do kodowania, a będą to:

"Jesienne rytmy"- sekwencje- kontynuowane, uzupełniane kasztanami, orzechami, szyszkami- ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej.

"Orzech- kasztan"- gra w parach typu kółko- krzyżyk, rozwijanie myślenia strategicznego.

"Jesienne sudoku"- sudoku w kratownicy 4x4 z darami jesieni, rozwijanie logicznego myślenia, analizy i syntezy wzrokowej.

"Pomóż znaleźć drogę do dziupli"- zabawa na macie- określanie kierunków poruszania się  kubeczka na macie, układanie kodu ze strzałek ( bez obrotów), kształtowanie orientacji przestrzennej, umiejętności liczenia.

" Jesienne drzewo"- klasyfikowanie figur geometrycznych z użyciem kodów kształtu, koloru, wielkości na macie z drzewem- rozwijanie logicznego myślenia.

Zabawy z kodowaniem będą kontynuowane tak, jak zaplanowano przez kolejne miesiące, z jednoczesnym dostosowaniem do aktualnej tematyki zajęć w przedszkolu, z wprowadzaniem urozmaiconych pomocy ( m.in. kubeczki, kafelki , wirtualna mata do kodowania-tablica interaktywna, roboty Photon z aplikacją na tablecie i matą) oraz z uwzględnieniem zasady stopniowania trudności.