PixBlocks - nauka programowania przez zabawę

From Saturday, October 9, 2021 12:00 AM
to Sunday, October 24, 2021 12:00 AM

Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu

Invite-only in-person activity

Polish

Opalenie, Gniew, Powiat Tczewski, Woj. Pomorskie, POL

Nauka podstaw programowania w środowisku PixBlocks dla uczniów szkoły podstawowej (klasy II - VIII).

http://www.zsopalenie.pl

    Primary school
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

Cała szkoła koduje
Mon, Oct 10, 2022 8:00 AM

Aktywności będą dotyczyły uczniów całej naszej szkoły czyli od przedszkola do klasy 8. Dla każdej grupy wiekowej aktywności będą dobrane do poziomu. Dla uczniów z poziomu 0-3 będzie to kodowanie na macie, dla klas 4-6 programowanie wizualne czyli Scratch a dla klas 7-8 programowanie m-Botów. Oprócz tych głównych aktywności dzieci będą podejmowały się rozwiązywania zagadek logicznych oraz zadań z prostego szyfrowania (w bibliotece i świetlicy szkolnej). Dla zainteresowanych uczniów będzie okazja stworzyć model 3D w programie Tinkercad a następnie wydrukować go na drukarce 3D.

Code Week pod lupą - rozwiązywanie zagadek logicznych z Uczymy Dzieci Programować
Sun, Oct 9, 2022 9:00 AM

W czasie wydarzenia uczestnicy  odkryją/ odkodują różne informacje o Code Week. Informacje te będą zakodowane za pomocą różnych technik, a odkodować je będzie można wykorzystując spostrzegawczość i logiczne myślenie, a także narzędzia multimefualne.

Kubki, wieże, latarki - szukamy 10 z Uczymy Dzieci Programować
Tue, Oct 11, 2022 8:30 AM

W kodowaniu umiejętność współpracy jest bardzo ważna…podczas wykonywania aktywności przygotowanych na to wydarzenie również. Dzieci uczestniczące w zajęciach staną przed wyzwaniem zbudowania różnych kolorowych wież. Zanim to zrobią będą musieli „odkodować” barwy elementów, z których zbudują konstrukcję…a w tym zadaniu niezbędne będą latarki.