Programujemy w Scratchu na lekcjach informatyki.

From Monday, October 11, 2021 8:30 AM
to Friday, October 22, 2021 2:30 PM

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie

Open in-person activity

Polish

Młodojewo, Słupca (Gmina), Powiat Słupecki, Woj. Wielkopolskie, POL

Programujemy w Scratchu na lekcjach informatyki. Scratch to jeden z najbardziej popularnych wizualnych języków programowania, wykorzystywany na całym świecie. Podczas  zajęć uczniowie zapoznają się z  aplikacją Scratch, jej interfejsem i funkcjonalnością. Dowiedzą się, co to jest duszek, scena, kostium i skrypt. Zapoznają się z dostępnymi klockami (bloczkami), przy pomocy których będą kodować. W zależności od zaawansowania w Scratchu utworzą gry edukacyjne, a umiejętności, które zdobędą przydadzą im się na lekcjach przedmiotowych.

 

 

http://www.zspmlodojewo.pl

    Primary school
    Basic programming concepts

Nearby upcoming activities:

Gramy z p(h)ytonem
Mon, Oct 10, 2022 8:00 AM

Uczniowie poprzez udział w grze internetowej uczą się podstaw języka phyton. Zajęcia "Gramy z p(h)ytonem" są inspiracją dla dzieci i młodzieży do rozpoczęcia przygody z nauką programowania z użyciem języka phyton i pozwolą na zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do samodzielnego kontynuowania nauki języka phyton.

Programujemy historyjki w języku Scratch
Sun, Oct 9, 2022 8:00 AM

Tworzymy pierwszy program w języku Scratch, powtarzamy polecenia, zmieniamy tło sceny, dodajemy więcej duszków, sztuczki w  programie scratch

Kodowanie z Photonem
Mon, Oct 10, 2022 11:00 AM

W dniach od 10 do 14.10.2022 uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki będą uczyć się kodowania z robotami Photon w aplikacji Photon IA.