Sztuczna inteligencja

From Friday, October 22, 2021 5:00 PM
to Friday, October 29, 2021 7:00 PM

Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej AKT

Open online activity

Polish

Batorego 8
62-300 Września

Wydarzenie odbędzie się w formie spotkania online na platformie TEAMSy- odbędą się dwa spotkania. W związku z dynamicznym rozwojem technologii pojęcie sztuczna inteligencja co raz częściej pojawia się w naszym życiu. Spróbujemy zdefiniować co to jest sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Przekonamy się, że przyszłość dzieje się już teraz. Przetestujemy rozwiązania oparte o uczenie maszynowe. Zaprojektujemy grę Scratchu której bohater będzie reagował na nasze gesty lub mimikę twarzy (emocje). Na kolejnym spotkaniu pójdziemy krok dalej i spróbujemy zaprojektować i zaprogramować aplikację, która zagra z nami w "kamień- nożyce- papier". Uczestnicy otrzymają także materiały do samodzielnej pracy- projekt i programowanie aplikacji do rozpoznawania kolorów. Na zajęciach uczestnicy poznają: pojęcie uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji; środowisko do programowania Scratch; środowisko do projektowania i programowania aplikacji na system Android AppInventor.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Arduino- II Poziom Wtajemniczenia
Tue, Oct 12, 2021 3:30 PM
Wchodząc na kolejny stopień rozwijania naszych dzieci w świecie programowania chcielibyśmy zorganizować warsztaty z programowania przy wykorzystaniu programu Scratch for Arduino i płytki procesowej Arduino. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzą się jak programować w Scratchu lub C++ z wykorzystaniem Arduino. Dzięki czemu uruchomią diody, silniki i czujniki. Zbudują proste instalacje np. fotokomórkę,dowiedzą się jak uruchomić wiatrak gdy będzie ciepło lub inne mechanizmy. na których dzieci poznają podstawy programowania i elektroniki , poznają m.in. takie pojęcia jak zmienne, warunki i pętle, jak działa silnik i czujnik odległości oraz jak Arduino to odczytuje. Dla naszych uczniów byłby to kolejny krok w rozwijaniu swoich umiejętności w dziedzinie programowania. Podczas warsztatów nie tylko będziemy szkolić ale także pokazywać jak w przyszłości mogliby kreatywnie wykorzystać nowe technologie. Poprzez programowanie blokowe dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętności logicznego myślenia. Da im to też szansę aby dzieci zainteresowane tematyką programowania miały możliwość dalej się dokształcać, nawet samodzielnie poprzez szukanie odpowiedzi w Internecie.
Kodujemy razem z Małym Misiem
Mon, Oct 4, 2021 12:00 AM

„Kodujemy razem z Małym Misiem” to moduł składający się z części webinarowej skierowanej dla nauczycieli oraz dedykowanej dzieciom – w formie warsztatu literackiego. Część webinarowa dotyczy rozwijania kompetencji cyfrowych przedszkolaków; omówiona zostanie również metoda peer-learningu. WARSZTAT LITERACKI dla dzieci dotyczy cyberbezpieczeństwa, zawierający propozycję przeprowadzenia „Misiowego turnieju łamigłówek logicznych”. Treść misiowych łamigłówek oparta jest o autorskie zagadki Misiowej Mamy, ćwiczące umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu. Dzieci będą miały możliwość zaprezentowania własnych zainteresowań i na ich kanwie tworzenia łamigłówek i zadań dla przedszkolaków.

kodujemy z Małym misiem
Tue, Oct 26, 2021 8:30 AM

- czym jest kodowanie - wprowadzenie dzieci ;

-stworzenie kącika kodowania

-nawiązanie współpracy z rodzicami - zachęcanie do zabaw z kodowaniem w domu;

-misiowy turniej łamigłówek logicznych - wykonywanie zadań