První kroky s Micro:Bitem

From Friday, October 15, 2021 4:30 PM
to Saturday, October 30, 2021 7:00 PM

Klub Slunečnice, z.ú.

Open online activity

Czech

Rýmařovská 561
19900 Praha 9 - Letňany

V rámci projektu dětem představíme BBC Micro:bit, který se používá pro výuku programování ve spojení s ovládáním hardware. Pro programování použijeme blokový editor MakeCode. Děti budou s Micro:bity moci pracovat doma. Těm, kteří budou bydlet v našem okolí je zapůjčíme. Jinak bude možné využít virtuální Micro:bit v editoru. Online setkání proběhne skrze prostředí Google Meet, který zná spousta z nich ze školy a který v naší organizaci používáme. Nejprve se děti seznámí s Micro:bit zařízením a základními možnosti blokového editoru. Pomocí jednoduchých pokusů zjistí jak propojení programu s hardwarem funguje. V druhé části si s dětmi vysvětlíme nejdůležitější příkazové bloky a procvičíme jejich sestavení do souvislého kódu a jeho nahrání do Micro:bitu. Ve třetí části - poslední části si pak děti podle lektorových instrukcí naprogramují vlastní jednoduchou hru. Jelikož nepředpokládáme/nevyžadujeme žádné předchozí znalosti, půjde o formu přepisu kódu od lektora. Lektor bude jednotlivé kroky a části programu komentovat a vysvětlovat. Workshop je určen pro děti od 10 let. Pokud téma děti zaujme budou moci navázat v některém z našich kroužků.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Online informační schůzka: Jak nastartovat kariéru programátora od nuly?
Tue, Dec 14, 2021 6:00 PM

Jaké znalosti se ti vyplatí naučit už teď, abys ses vždy uplatnil/a na trhu práce? Jaké jsou výhody kurzů akreditovaných státem? Co je pro-code a jak fungují low-code platformy?

Připoj se k naší online události, zjisti více o možnostech přeškolit se do IT oboru a naší garanci pracovního umístění po ukončení kurzu.

Registruj se bezplatně na naší stránce https://www.greenfoxacademy.cz/webinar-jak-se-rekvalifikovat-na-junior-programatora 

Sponge Bob and AI meets eTwinning Dreamers from "I have a DREAM project"
Wed, Oct 20, 2021 12:00 AM

The students that participate in the eTwinning project "I have a dream" 2021-2022 explore the World of Artificial Intelligence with a series of activities

a) theoretical approach and work in forums

b) a quiz to check the basic concepts

c) training collaboratively a chatbox

d) creating projects on scratch, micro:bit with materials created through AI applications

e) multiple activities according to students' interests (differentiative, inclusive learning) that lead to multiple collaborative productions

f) sum up of the experiences in a forum 

g) live events among classes and a poll

Jugend hackt Dresden
Fri, Dec 10, 2021 2:00 PM

Bei Jugend hackt verbringst du ein Wochenende mit Hacken, Basteln und Programmieren für deine Vision einer besseren Gesellschaft. Wir wollen dir einen eigenen Raum geben, in dem du dich frei entfalten kannst. In dem du dich vernetzt und austauschst. In dem du gemeinsam mit Anderen deine Fähigkeiten austestest und erweiterst. In dem du mit Code die Welt verbesserst!

Es ist egal, ob du bereits Erfahrungen und Kenntnisse hast oder nicht und ob du bereits bei einmal an Jugend hackt teilgenommen hast oder nicht. Alle sind willkommen! Hauptsache ist, du bringst Neugier und Interesse mit! Du wirst von unseren ehrenamtlichen Mentor*innen begleitet, die dich und deine Gruppe bei allen Fragen unterstützt.


Altersklasse von 12 bis 18


Wann Freitag, 10.12.2021 15:00 Uhr

Diese Hardware ist erforderlich: Keine oder eigener Rechner.

Diese Vorkenntnisse sind erforderlich: Für programmierbegeisterte und -interessierte Jugendliche

Teilnahmegebühr:

Ansprechpartner: Kirsten Mascher - 0351-21296865

Weitere Details zur Anmeldung:
Jetzt anmelden bis 15. Oktober 2021