3D modelování v TinkerCADu

From Thursday, October 7, 2021 4:00 PM
to Thursday, October 7, 2021 7:00 PM

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, p.o.

Open online activity

Czech

Prokešovo náměstí 1802/9, Moravská Ostrava
702 00 Ostrava

Představíme si problematiku 3D tisku a 3D modelování a vyzkoušíme si, jaké je to modelovat pomocí kódů! Modelů k 3D tisku je plný internet, ale vždy se hodí umět s programem, ve kterém můžete modelovat sami nebo v něm upravit jiné modely. Účastníci se naučí pracovat v online modelovacím programu Tinkercad, ve kterém si vyrobí klíčenku nebo jiný drobný předmět. Vyzkouší si také novinku v Tinkercadu - Codeblocks, což je nástroj, který umožňuje modelovat pomocí kódů! Po workshopu modely vytiskneme na 3D tiskárně a účastníkům je zašleme poštou. Harmonogram akce: 16:00-16:10 zahájení 16:10-16:30 krátké povídání k 3D tisku a 3D modelování 16:30-17:25 základy práce s Tinkercadem (založení účtu, jednoduché modelování) 17:25-17:35 přestávka 17:35-18:35 modelujeme kódem (Codeblocks) 18:35-18:50 prezentace modelů 18:50-19:00 zakončení Před workshopem budou všem účastníkům e-mailem zaslány detailní informace k workshopu, včetně linku pro připojení. Akce proběhne v prostředí ZOOMu, pro řešení problémů se bude využívat sdílení obrazovky/převzetí kontroly či samostatný breakoutroom. Link pro přihlašování: https://www.svkos.cz/o-knihovne/kalendar-akci/meet-code-3d-modelovani-v-tinkercadu

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

VÝUKOVÉ BALÍČKY PRO CODEWEEK
Fri, Aug 20, 2021 7:00 AM

Vytvořili jsme výukové balíčky na podporu CodeWeek. Balíčky jsou určeny pro základní školy a jsou rozděleny dle věku žáků. V pracovním listu pro 1.-3. ročník se dětí ujme robot Kódík. Ten jim představí geometrické tvary, čtvercovou síť a šipkový zápis. Pracovní list nabízí i gradované úlohy pro žáky se zkušenostmi, rozvíjí komunikační dovednosti a práci v týmu. Žáci se pomocí tří hodinového projektu dostanou i mimo stěny třídy. Pracovní list slouží jako propedeutika k práci s beeboty či bluebooty. Průvodcem pracovního listu určeného 4.-6. třídám je Koudy. Metodika pracuje s přímkou postojů, šiframi ve čtvercové síti a s programovacím jazykem, který si žáci sami vymyslí. S minimálními pomůckami se žáci dostanou ven, kde mohou zapojit fantazii a kreativitu při skupinové práci. Navázat lze programováním s aplikací lightbot. Viky Koudelková představí nejstarším žákům 7.-9. třídy barevný svět kódů. Pracovní list připravuje žáky na práci s ozoboty. Pokud ale tyto malé roboty nemáte, nevadí, zvládnete to i bez nich. V metodice se propojuje skupinová práce s angličtinou, trénuje se zde paměť a nechybí ani šifra.

Codeweek
Mon, Oct 11, 2021 12:00 AM

Žáci naprogramují Dance party s podporou webové stránky www.code.org. Akce se stane součástí aktivit v projektu Erasmus Culture Promotes Teaching and Learning, do programování se tedy zapojí i partnerské školy z Itálie, Slovenska, Bulharska a Turecka.

Bloky s Bobříkem
Fri, Oct 1, 2021 12:00 AM

Online test, složený z úloh soutěže Bobřík informatiky, které se řeší sestavením programu z bloků. Test obsahuje 11 otázek stupňující obtížnosti s časovým limitem 40 minut.

Ihned po skončení testu se zobrazí dosažené body, je možno prohlédnout správná řešení se zdůvodněním.

Test je dostupný po celý říjen 2021 na webu soutěže https://www.ibobr.cz, odkaz na test BLOKY z titulní stránky.

Soutěž Bobřík informatiky po 14 let vytváří školní úlohy pro výuku informatiky. Soutěž běží ve více než 50 zemích světa.