RoboVizja

From Sunday, September 26, 2021 12:00 AM
to Friday, October 22, 2021 12:00 AM

Towarzystwo edukacyjne Vizja

Invite-only in-person activity

Polish

Towarzystwo Edukacyjne Vizja, ul. Okopowa 59, 01-043 Warszawa

Podczas zajęć uczniowie szkoły podstawowej klas 1-8 będą budować i programować roboty Lego WeDo, ozoboty, geniboty, wykonamy plakaty i gry edukacyjne związane z promocją Code Week 2021, będziemy programować w aplikacjach Scratch, na stronie code.org, innych itp. Relację fotograficzną zamieścimy na stronie szkoły. Swoimi działaniami będziemy propagować ideę programowania od najmłodszych lat, wspierając różnorodność, świadomość i motywację, zachęcając starszą społeczność szkoły, rodziców i nauczycieli do nauki i zabawy.

https://okopowa.edu.pl/

    Primary school
    Robotics Playful coding activities Visual/Block programming Motivation and awareness raising Promoting diversity
    robotyka

Nearby upcoming activities:

SP 222 koduje
Sun, Oct 10, 2021 8:00 AM

W szkole będziemy kodować na lekcjach informatyki. Klasy 7 - 8 będą tworzyły strony internetowe, a młodsze dzieci będą kodowały w PixBlock i Scratchu. Stworzymy też "gadające plakaty" z użyciem MakeyMakey.

Czy masz już robota pod swoim dachem?
Tue, Sep 21, 2021 5:00 PM
Robotyka podbija świat edukacji i nic w tym dziwnego. Żaden inny przedmiot szkolny nie oferuje tak dużo konkretnej wiedzy w tak atrakcyjnym opakowaniu. Robotyka edukacyjna rozwija umiejętności przyszłości. Umiejętności cyfrowe, myślenie algorytmiczne, debugowanie, kreatywność, wyobraźnia przestrzenna i kodowanie to znacznie więcej niż popularne słowa kluczowe związane z edukacją cyfrową. Dzięki otaczającej nas stale zmieniającej się i ulepszanej technologii te uniwersalne umiejętności są obecnie bardzo pożądane. A w przyszłości będą liczyć jeszcze bardziej. Dzięki realizacji projektu chcemy zapewnić odbiorcom robotykę w open source’owym duchu, czyli dającą możliwość zmiany konstrukcji robota lub nawet jego całkowitej przebudowy. Gdzie w każdym momencie uczesnicy będą mogli rozmontować przekładnie i zobaczyć mechanizmów ukrytych w środku, a to wszystko dzięki warsztatom realizowanym przy wykorzystaniu Arduino.
Programujemy!
Sun, Oct 10, 2021 8:30 AM

Podczas zajęć lekcyjnych i kół zainteresowań uczniowie naszej szkoły będą budowali i programowali roboty Lego WeDo 2,0, ozoboty, inne Dodatkowo powstaną gry w aplikacji Scratch u Scratch Jr, a także wykorzystamy dostępne strony internetowe jak code.org, koduj. gov.pl, inne. Materiały z zajęć zamieścimy na stronie internetowej szkoły i na Facebooku szkoły.