Z wirtuala do reala - druk 3d z Minecraftem

From Wednesday, September 15, 2021 11:30 AM
to Friday, October 8, 2021 11:30 AM

Stowarzyszenie 2Piny

Open online activity

Polish

Ćwiklińskiej 2/47
92-508 Łódź

Dzięki naszemu wydarzeniu 150 uczniów z 5 klas szkół podstawowych będzie mogło zaprojektować w Minecraft Education Edition konstrukcje - które później zostaną wydrukowane na drukarce 3d i wysłane do ich szkół. Uczestnicy będą budować w dwóch zespołach - włączymy też elementy e-sportu. Tematyka budowli będzie związana ze zrównoważonym rozwojem. Wydarzenie będzie miało tylko charakter online. Druki będą przygotowywane i pobierane z Minecrafta, a drukowane bez udziału uczniów. Klasy za darmo dostaną wydrukowane projekty do swoich szkół. Jeżeli okaże się, że szkoła działa normalnie i w trakcie zajęć w szkole nie będzie można ich zrealizować - warsztaty przeniesiemy na weekendy.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Code Combat - Java+Phyton
Sat, Oct 23, 2021 11:00 AM
Odkrywanie i nauka języka Python i Java za pomocą gry online „Code Combat”. Cele działania są następujące: odkrywanie różnych języków komputerowych i ich zastosowań, nauka logiki komputerowej, podnoszenie świadomości dostępności kodu dla wszystkich. 2 sesje po 1 godz. dla 30 uczestników.
Nauka programowania z Minecraftem
Sat, Oct 2, 2021 11:00 AM
Gra Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier na świecie. Chcemy poprowadzić nietypowy webinar z nauki programowania w makecode, na platformie edukacyjnej Minecraft Education Edition. Uczestnikami będą dzieci w wieku 8-12 lat, którzy na żywo będą wykonywali te same zadania co my. Warsztaty chcemy przeprowadzić (online) dla 10 chętnych klas z całej Polski - czyli około 300 osób. W jednych zajęciach może uczestniczyć max 30 osób. Uczestnicy będą z Nami w grze - i będą uczyć się online w czasie rzeczywistym. Wszyscy będą mogli od razu zobaczyć swoje dzieła. To co wyróżnia nasze wydarzenie to, że dzieci są uczestnikami gry, a nie biernymi odbiorcami webinaru. Rekrutacje przeprowadzimy wśród zaprzyjaźnionych nauczycieli z całej Polski.
Akademia Małego Programisty
Mon, Oct 11, 2021 9:30 AM
Stacjonarne warsztaty dla dzieci z Przedszkola Witaminka, związane z robotyką - budowaniem robotów z zestawów Lego i nie tylko oraz programowaniem stworzonych dzieł, wprowadzające je w fascynujący świat robotów.