Mars Minecraft Mission

From Friday, October 1, 2021 9:00 AM
to Friday, October 29, 2021 3:00 PM

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ZIEMI KLESZCZELOWSKIEJ

Open online activity

Polish

1 Maja 19
17-250 Kleszczele

Podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania 2021 uczniowie w ramach konkursu, indywidualnie lub w niewielkich grupach zaprojektują własne rozwiązania dotyczące funkcjonowania pierwszej bazy dla ziemskich osadników na Marsie. Zostanie wykorzystana umiejętność programowania w Minecraft Education Edition. Uczniowie, oprócz doskonalenia kompetencji programistycznych, zapoznają się z elementami wiedzy z zakresu astronomii, fizyki i techniki oraz kwestii terraformowania planet. Wydarzenie będzie adresowane do zainteresowanych uczniów i uczennic z klas IV-VIII szkoły podstawowej i zostanie przeprowadzone wyłącznie w formie online.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Konkurs programistyczny dla uczniów szkół średnich.
Thu, Sep 9, 2021 12:00 AM

www.konkurs.buduj.pl  - 9 października 2021r. zostanie ogłoszony TEMAT KONKURSU. Zadanie konkursowe polegać będzie na stworzeniu projektu programistycznego: aplikacja desktopowa, aplikacja mobilna/hybrydowa, strona internetowa. Zakończenie - 24 października 2021r. godzina 23:59. Nagrodzonych zostanie 5 najatrakcyjniejszych projektów.

Scottie, Go to Panorama!
Fri, Oct 22, 2021 5:00 PM
W ramach Meet and Code 2021 zorganizujemy warsztaty online, na które zaprosimy 20 dzieci w wieku 8-9 lat uczęszczające do Świetlicy osiedlowo - środowiskowej "Panorama" prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie z terenu Gminy Zabłudów oraz uczniów SP w Zabłudowie. Przeprowadzimy w aplikacji MS Teams 2 spotkania online w grupach, podczas których dzieci poznają podstawy programowania z wykorzystaniem zestawu Scottie Go! i aplikacji Scottie Go Dojo. Scottie Go! to innowacyjne połączenie multimedialnej aplikacji edukacyjnej w formie kursu podstaw programowania (dostosowanego do etapu szkoły podstawowej) z kartonowymi bloczkami do układania programów. Starannie zaprojektowane środowisko gry stopniowo wprowadza użytkowników w świat programowania i rozwija intuicję algorytmiczną. Gra umożliwi nie tylko organizację wydarzenia w ramach Meet and Code 2021, ale zapewni też wiele godzin zabawy i szereg wymagających kreatywności wyzwań.
Programowanie na wesoło z prądem lub bez w Szkole Podstawowej w Leśnej Podlaskiej
Mon, Oct 11, 2021 9:00 AM
Zabawy i gry doskonalące umiejętność kodowania przy wykorzystaniu mat do kodowania, gier oraz programów komputerowych.