SwórzMY grę!

From Friday, September 10, 2021 4:00 PM
to Friday, October 1, 2021 3:30 PM

Fundacja KREATYWNI

Open online activity

Polish

Al. Jana Pawła II 9C
05-250 Słupno

Chcielibyśmy przeprowadzić warsztaty dzięki, którym pokażemy naszym dzieciom, iż programowanie nie musi być nudne. Tak jakby to mogłoby się niektórym wydawać. Mając świadomość iż programowanie jest dyscypliną przyszłości chcielibyśmy wprowadzić w ten świat nasze dzieci w najbardziej przystępny dla nich sposób czyli poprzez zabawę. Wspólnie z uczestnikami projektu zaprojektujemy grę w przy wykorzystaniu Scratch na spotkaniach warsztatowych online na platformie Zoom. Na koniec projektu zagramy w wspólnie zaprojektowaną grę, a sama rozgrywka zostanie wyświetlona na rzutniku w bibliotece.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Tydzień kodowania na platformie Code.org
Sun, Oct 10, 2021 8:00 AM

Podczas dni Codeweek uczniowie będą korzystać  z platformy Code.org. Dla uczniów, którzy zrobia najwiecej, zakodują najwiecej poziomów przygotowane będą nagrody.

Scratchowe zbiory jesienne
Sat, Oct 9, 2021 11:00 AM
Nastała jesień. Z drzew opadają kolorowe liście, żołędzie, kasztany. Jabłka w sadach dojrzały i w lesie pełno grzybów. Czas na spacer, ale tym razem będzie to niezwykły wirtualny spacer z kotem, którego najpierw musimy nauczyć, które dary jesieni zbieramy, a które lepiej omijać. Zapraszamy na warsztaty z programowania w języku Scratch w trakcie których napiszemy wspólnie prostą grę z kotem i darami jesieni w roli głównej. Warsztaty będą składały się zarówno z części gdzie prowadzący wskaże potrzebne komendy i pokaże krok po kroku przykładowo wykonane zadanie, jak i części w której uczestnicy dostaną czas na samodzielne wykonanie zadania.
„Krytycznie myślimy z Uczymy Dzieci Programować”
Wed, Oct 13, 2021 9:30 AM

Uczniowie dowiedzą się, co to jest krytyczne myślenie i dlaczego jest tak ważne. Zagramy w ciekawe gry planszowe.