Virtuální programovací workshop ve Scratchi

From Wednesday, September 15, 2021 9:00 AM
to Wednesday, September 15, 2021 12:00 PM

Spolek přátel Cyrilometodějského gymnázia v Prostějově

Open online activity

Czech

Komenského 1592/17
796 01 Prostějov

Workshop je organizovaný naším sdružením a pozváni budou všichni studenti osmiletého gymnázia CMG. Workshop proběhne pomocí nástroje Classroom. V první části, která je zaměřena na program Scratch a je výkladová, lektor nejprve vysvětlí ovládání programu Scratch a postupně projde na malých příkladech jednotlivé příkazy a možnosti programu. V průběhu dává lektor úkoly všem účastníkům s důrazem na interakci. V druhé části má lektor připravený komplexní příklad, který v sobě obsahuje podmínky, cykly a proměnné. Rozdělí všechny účastníky na virtuální skupiny (break-out sessions) a nechá je pracovat skupinově. Na závěr se opět všichni sejdou v jedné virtuální místnosti a sdílejí poznatky.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Začínáme s 3D tiskem
Thu, Oct 7, 2021 5:00 PM
Díky spolupráci s Průša Research nám byla zapůjčena 3D tiskárna MK3S, kterou využujeme při realizaci tohoto eventu. Jako zdroj informací využijeme zejména materiály z webu Průša pro školy, https://proskoly.prusa3d.cz a galerie volně přístupných 3D modelů. Začneme krátkým představením 3D technologie tisku a možnostmi využití 3D tisku. Představíme aplikaci TinkerCAD, speciálně TinkerCad Codeblocks a vytvoříme účty. Cílem je naučit se poznat vzory z přírody (medový plást, kiwi, list) a naprogramovat (recreate) tyto vzory pomocí bloků (opakování, podmínka, použití proměnných, logických operátorů) a připravit je pro tisk - slicování, nastavení parametrů tisku (filament, výplň atd.). Inspirací je lekce ze samotného TinkerCadu. Tisk některých modelů budeme streamovat. Akce proběhne ve dvou částech na platformě MS Teams a je určena zejména pro skupinu ve veěku od 10 do 15 let, ale dané (modifikované) aktivity zvládnou i mladší děti. Vytisknuté modely si budou moci účástníci vyzvednout u nás ve škole. Už se na výtvory moc těšíme! Informace o registraci a konání akce budou zveřejněny na webových stránkách školy www.zsnavis.cz Po ukončení webinářů budeme dál s 3D tiskem pracovat ve vyučování.
3D modelování v TinkerCADu
Thu, Oct 7, 2021 4:00 PM
Představíme si problematiku 3D tisku a 3D modelování a vyzkoušíme si, jaké je to modelovat pomocí kódů! Modelů k 3D tisku je plný internet, ale vždy se hodí umět s programem, ve kterém můžete modelovat sami nebo v něm upravit jiné modely. Účastníci se naučí pracovat v online modelovacím programu Tinkercad, ve kterém si vyrobí klíčenku nebo jiný drobný předmět. Vyzkouší si také novinku v Tinkercadu - Codeblocks, což je nástroj, který umožňuje modelovat pomocí kódů! Po workshopu modely vytiskneme na 3D tiskárně a účastníkům je zašleme poštou. Harmonogram akce: 16:00-16:10 zahájení 16:10-16:30 krátké povídání k 3D tisku a 3D modelování 16:30-17:25 základy práce s Tinkercadem (založení účtu, jednoduché modelování) 17:25-17:35 přestávka 17:35-18:35 modelujeme kódem (Codeblocks) 18:35-18:50 prezentace modelů 18:50-19:00 zakončení Před workshopem budou všem účastníkům e-mailem zaslány detailní informace k workshopu, včetně linku pro připojení. Akce proběhne v prostředí ZOOMu, pro řešení problémů se bude využívat sdílení obrazovky/převzetí kontroly či samostatný breakoutroom. Link pro přihlašování: https://www.svkos.cz/o-knihovne/kalendar-akci/meet-code-3d-modelovani-v-tinkercadu
On-line akademie programování pro žáky ZŠ
Tue, Oct 5, 2021 4:00 PM
Popis Kurz je zaměřen na základy programování v programovacím jazyce C# Náplň kurzu: Můj první program - seznámení s VS 2019 Hra - hádání čísla (počítač vygeneruje číslo a já ho hádám) Hra - Klikni na obrázek (počítač na náhodných místech generuje malé obrázky a mým úkolem je co nejdříve kliknout na obrázek, který se pak odstraní) Hra - Videostop (počítč generuje 3 náhodná čísla (1-6) a úkolem je stisknout tlačítko v době, kdy je zobrazeno více stejných čísel) Hra - Odkrývání obrázku (kurzorem myši postupně odkrývám obrázek a snažím se uhodnout, co na něm je) Hra - Lodě (počítač vygeneruje na náhodná místa lodě a já postupně odkrývám jednotlivá políčka a snažím se trefit do políčka lodě) ... Programování v herním enginu Unity. Organizace kurzu: Bude probíhat přes nástroj Microsoft Teams. Kurz povedou dva lektoři, přičemž jeden "povede výklad" a druhý by odpovídal v chatu a pomáhal jednotlivým účastníkům s "rozchozením" jejich kódu.