FEEL THE RHYTHM AT HOME

From Thursday, January 21, 2021 12:00 AM
to Wednesday, June 30, 2021 12:00 AM

MUTLUKENT İLKOKULU

Open in-person activity

so.ramazankoc@gmail.com

English

Yenikent, 2465. Sokak, 41400, Gebze, Kocaeli, TUR

FEEL THE RHYTHM AT HOME eTwinning Projesi kapsamında öğrencilerimize evlerinde nitelikli zaman geçirebileceğinin farkına varacağı etkinlikler yapacağız.Bu kapsamda kodlama etkinlikleri projemizde önemli bir yer kaplayacaktır.

    Primary school Teachers
    Unplugged activities Playful coding activities Visual/Block programming Augmented reality Motivation and awareness raising Promoting diversity

Nearby upcoming activities:

Kodla Büyü ile Kod Haftası
Sat, Oct 8, 2022 12:00 AM

Kodlamayı ve eleştirel düşünmeyi blok tabanlı kodlarla yapalım.

Bekle Beni Uzay Kodlamaya Geliyoruz
Sat, Oct 8, 2022 9:00 AM

Okulumuz öğrencilerinin katılımı ile https://kodlabuyu.kodris.com/ sitesindeki kodlama haftası etkinliği yapılacaktır. https://kodlabuyu.kodris.com sitesi  kodlama Haftası'na özel olarak 40 sahneden oluşan uzay temalı bir etkinlik modülü hazırladı. Hazırlanan bu etkinliğe tüm öğrencilerimiz ile katılarak öğrencilerimizi kodlama ile tanıştırıyoruz.

Bekle UZAY biz geliyoruz...

Algoritmik Beyin
Sat, Oct 8, 2022 10:00 AM

Teknik imkanlardan yetersiz olan okulların kodlama eğitimine giriş yapabilmesi için tasarlanan Bilgisayarsız Kodlama Araçlarını kullanarak algoritma ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda öğrencilerle Tospa, CodyRoby ve diğer alternatif bilgisayarsız kodlama araçları kullanılacaktır.

Okulumuzda TÜBİTAK bilim fuarı için hazırladığımız bilgisayarsız kodlama oyunumuz Algoritmik beyin oyunu oynanacaktır. Oyunda amaç başlangıç ve bitiş noktası belirlenen alanlara oyuncunun kendisinin hazineler ekler. Eklediği hazineleri oklar kullanarak toplamasını ve sonuca ulaşmasını amaçlamaktadır.