S roboty napříč předměty

From Tuesday, October 20, 2020 8:00 AM
to Friday, October 23, 2020 1:00 PM

Základní škola a Praktická škola Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace

Open in-person activity

melecka@zspsopava.cz

Czech

náměstí Slezského odboje 361/3a, 746 01, Předměstí, Opava, Moravskoslezský kraj, CZE

V průběhu celoškolní akce budou žáci využívat připravené aktivity k lepšímu porozumění kódování a tvorbě algoritmů. připraveny jsou projekty, které mohou realizovat ve svých třídách. Budou se seznamovat s programováním ozobota a BeeBota. Budou vytvářet obrázky v pixel artu a hledat poklad.

https://www.zsps-opava.cz/cs/

    Primary school
    Robotics Playful coding activities Art and creativity Motivation and awareness raising

Nearby upcoming activities:

"Programujemy roboty'
Sun, Oct 16, 2022 8:00 AM
Robotyka oraz programowanie w oparciu o lego Mindstorms.
Komprachcicka Liga Robotów 2022/2023
Wed, Dec 14, 2022 10:00 AM

Turniej robotów zbudowanych z klocków Lego.

3 turnieje w ciągu roku skzolnego dla 3 osobowych drurzyn. 

Zakodowane przedszkole
Mon, Oct 3, 2022 12:00 AM

W okresie od października 2022 do czerwca 2023 w Przedszkolu Publicznym w ZSP w Mesznej w grupie dzieci 6 letnich realizowana będzie innowacja pedagogiczna programowo- metodyczna pt "Zakodowane przedszkole" opracowana przez Annę Tórz, wprowadzająca dzieci w świat kodowania bez komputera, a także  z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon. W okresie od 8-23.10.22 zaplanowano zadania pt "Jesienne kodowanki"- logiczne łamigłówki wprowadzające dzieci w świat symboli- kodów z wykorzystaniem materiału przyrodniczego oraz podstawowych mat- kratownic do kodowania, a będą to:

"Jesienne rytmy"- sekwencje- kontynuowane, uzupełniane kasztanami, orzechami, szyszkami- ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej.

"Orzech- kasztan"- gra w parach typu kółko- krzyżyk, rozwijanie myślenia strategicznego.

"Jesienne sudoku"- sudoku w kratownicy 4x4 z darami jesieni, rozwijanie logicznego myślenia, analizy i syntezy wzrokowej.

"Pomóż znaleźć drogę do dziupli"- zabawa na macie- określanie kierunków poruszania się  kubeczka na macie, układanie kodu ze strzałek ( bez obrotów), kształtowanie orientacji przestrzennej, umiejętności liczenia.

" Jesienne drzewo"- klasyfikowanie figur geometrycznych z użyciem kodów kształtu, koloru, wielkości na macie z drzewem- rozwijanie logicznego myślenia.

Zabawy z kodowaniem będą kontynuowane tak, jak zaplanowano przez kolejne miesiące, z jednoczesnym dostosowaniem do aktualnej tematyki zajęć w przedszkolu, z wprowadzaniem urozmaiconych pomocy ( m.in. kubeczki, kafelki , wirtualna mata do kodowania-tablica interaktywna, roboty Photon z aplikacją na tablecie i matą) oraz z uwzględnieniem zasady stopniowania trudności.