PyGame na GVPT

From Wednesday, October 14, 2020 3:00 PM
to Wednesday, October 14, 2020 4:00 PM

Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha, Martin

Open online activity

Slovak

Malá Hora 4065/3, 036 01, Martin, SVK

Poučný a zábavný workshop o tom ako pomocou PyGame zero rýchlo naprogramovať hru ATARI BREAKOUT. V prípade záujmu vyplnte formular https://docs.google.com/forms/d/1hu4Yo5YYERRzvCuduFB9pShNtJhvk9QPUqOC37UVSXY/edit?ts=5f831b65&gxids=7757

http://www.gvpt.sk

    High school students
    Basic programming concepts

Nearby upcoming activities:

Kódované čísla

Mon, Oct 26, 2020 7:30 AM

Deti budú vytvárať čísla na kódovacej podložke podľa pokynov a číselný rad s robotickou myšou na podložke.

Úvod do tvorby webstránok a aplikácií

Mon, Oct 19, 2020 4:00 PM

Kurz je určený pre záujemkyne o tvorbu webových stránok, mobilných a webových aplikácií. Účastníčky sa naučia ako rozvrhnúť webovú stránku, získajú vedomosti o spôsoboch ideovania a prototypovania produktov, naučia sa nastaviť navigáciu a ovládanie stránky/aplikácie, pripraviť a spracovať obsah, vrátane best practices pri návrhu. Na konci kurzu budú mať základné znalosti o tom, ako webstránka či aplikácia funguje. Kurz bude prebiehať prostredníctvom Zoom online meetingu, kde lektor najskôr vysvetlí ovládanie Zoom a pravidlá komunikácie, predstaví projekt, na ktorom budú študentky pracovať a jednotlivé kroky, ktorými sa dostanú k cieľu. Počas jednotlivých stretnutí kurzu budú účastníčky pracovať na praktických zadaniach, ktoré ich dovedú k ich vlastnej mobilnej alebo webovej aplikácii. Každý krok školenia má svoju sadu výstupov, ktoré účastníčkam pomôžu porozumieť ich zákazníkom a navrhnúť pre nich čo najlepší zážitok za pomoci voľne dostupných aplikácií a následne si svoj produkt aj otestovať. Kurz je určený pre stredoškoláčky/osemročáčky, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s tvorbou webstránok a aplikácií žiadne skúsenosti.

Kódolás az online térben

Sun, Oct 25, 2020 2:30 PM

Diákjaink oktatása ismét az online térben folytatódik. Október 26-tól decemberig. A technika és informatika óránkat is megtartjuk az online térben. Tanulási útvonalakta használunk a blokkalapú programozás elsajátításához. Microkontrellerk kollaboratív programozásával is foglalkozunk. Az érdeklődő diákok ezidő alatt kölcsönkapott microbiteket használhatnak otthonaikban Kollaboratív 3D tervezésre is sor kerül. Ismét megpróbáljuk a távnyomtatás 3D nyomtatónkon. És további kisebb projektek is megvalósítunk. Az egyes online alkalmainkon más iskolák diákjai is részt vehetnek. Jelentkezni a digitalisfabrikalas@gmail címen, vagy egy később megadott űrlap kitöltésével tudnak.