Kodowanie nie tylko na dywanie.

From Monday, October 12, 2020 8:30 AM
to Friday, October 23, 2020 2:30 PM

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie

Open online activity

Polish

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodojewie, Młodojewo 92, 62-400, Młodojewo, Słupca (Gmina), Powiat Słupecki, Woj. Wielkopolskie, POL

Programowania offline to sposób na naukę myślenia programistycznego z użyciem przedmiotów, które znajdują się w otoczeniu uczniów! Kartki papieru, kolorowe flamastry czy kostka do gry – tylko tyle potrzeba, aby klasa lub mieszkanie zmieniło się w prawdziwą pracownię programistyczną! Możesz pójść dalej i geometryczne rysowanie może być dla Ciebie inspiracją do przedstawienia świata z wykorzystaniem figur geometrycznych i programów komputerowych. Tak przedstawione zadanie może rozwinąć twoją kreatywność i przyczynić się do powstania ciekawych prac nie tylko w klasach młodszych szkoły podstawowej, jak i starszych. Możesz wykorzystać w tym celu programy: Paint lub Gimp, Baltie, Logomocja lub Scratch. Od Ciebie zależy dobór odpowiednich kształtów, sekwencji kolorów i wielkości wykorzystanych figur geometrycznych. Spróbujcie swoich sił, bo programowanie jest naprawdę proste!

http://zspmlodojewo.pl

    Primary school
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

Programowanie z Lego
Sun, Sep 3, 2023 12:00 AM

Programowanie z Lego jest odpowiedzią na potrzebę integrowania wiedzy i umiejętności oraz rozwijania kompetencji uczniowskich z zakresu informatyki, matematyki, techniki, fizyki, przyrody, biologii, programowania, wykorzystywania nowych technologii w życiu codziennym oraz rozwijania takich umiejętności jak: zdolność logicznego i kreatywnego myślenia, rozwijanie myślenia komputacyjnego oraz umiejętność współpracy w zespole. To cykl zajęć rozwijających, który pozwoli uczyć wykorzystywania nowych technologii w życiu codziennym i projektowania.

Zajęcia pozwalają na programowanie i rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego i urządzeń cyfrowych.

Robotyka
Fri, Nov 10, 2023 7:30 AM

Nauka budowy robotów i ich programowanie

Warsztaty programowania i robotyczne
Sun, Nov 12, 2023 8:00 AM

Zajęcia na których powstaną ciekawe ary i animacje, roboty będą się poryszały po zprojektowanych torach