Kodowanie nie tylko na dywanie.

From Monday, October 12, 2020 8:30 AM
to Friday, October 23, 2020 2:30 PM

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie

Open online activity

Polish

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodojewie, Młodojewo 92, 62-400, Młodojewo, Słupca (Gmina), Powiat Słupecki, Woj. Wielkopolskie, POL

Programowania offline to sposób na naukę myślenia programistycznego z użyciem przedmiotów, które znajdują się w otoczeniu uczniów! Kartki papieru, kolorowe flamastry czy kostka do gry – tylko tyle potrzeba, aby klasa lub mieszkanie zmieniło się w prawdziwą pracownię programistyczną! Możesz pójść dalej i geometryczne rysowanie może być dla Ciebie inspiracją do przedstawienia świata z wykorzystaniem figur geometrycznych i programów komputerowych. Tak przedstawione zadanie może rozwinąć twoją kreatywność i przyczynić się do powstania ciekawych prac nie tylko w klasach młodszych szkoły podstawowej, jak i starszych. Możesz wykorzystać w tym celu programy: Paint lub Gimp, Baltie, Logomocja lub Scratch. Od Ciebie zależy dobór odpowiednich kształtów, sekwencji kolorów i wielkości wykorzystanych figur geometrycznych. Spróbujcie swoich sił, bo programowanie jest naprawdę proste!

http://zspmlodojewo.pl

    Primary school
    Playful coding activities
    Scratch kodowanie baltie Logomocja Paint GIMP figury geometryczne

Nearby upcoming activities:

ZSP Cienin Kościelny
Mon, Oct 18, 2021 8:00 AM

Uczniowie w ramach zajęć informatyki będą programować przy pomocy bloków. Przeprowadzonych zostanie kilka lekcji kodowania. Uczniowie poszczególnych klas zakodują potańcówkę a także stworzą zakodowaną orkiestrę,

Dzieci klas młodszych poznają tajniki kodowania w trakcie lekcji religii, zakodują bez komputera ruchy taneczne do piosenki religijnej.

Sztuczna inteligencja
Fri, Oct 22, 2021 5:00 PM
Wydarzenie odbędzie się w formie spotkania online na platformie TEAMSy- odbędą się dwa spotkania. W związku z dynamicznym rozwojem technologii pojęcie sztuczna inteligencja co raz częściej pojawia się w naszym życiu. Spróbujemy zdefiniować co to jest sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Przekonamy się, że przyszłość dzieje się już teraz. Przetestujemy rozwiązania oparte o uczenie maszynowe. Zaprojektujemy grę Scratchu której bohater będzie reagował na nasze gesty lub mimikę twarzy (emocje). Na kolejnym spotkaniu pójdziemy krok dalej i spróbujemy zaprojektować i zaprogramować aplikację, która zagra z nami w "kamień- nożyce- papier". Uczestnicy otrzymają także materiały do samodzielnej pracy- projekt i programowanie aplikacji do rozpoznawania kolorów. Na zajęciach uczestnicy poznają: pojęcie uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji; środowisko do programowania Scratch; środowisko do projektowania i programowania aplikacji na system Android AppInventor.
Szczęście z plastiku
Sat, Oct 23, 2021 2:00 PM
Zajęcie w formie online odbędą się na platformie TEAMS. Uczestnicy poznają środowisko do projektowania grafiki 3D TincerCad . Po części wprowadzającej każdy z uczestników zaprojektuje swój autorski breloczek, który zostanie wydrukowany na drukarce 3D. Wydruki zostaną wysłane uczestnikom warsztatów. Na zajęciach zostanie omówiona zasada działania drukarki 3D i w trakcie będzie możliwy podgląd na żywo tworzonego wydruku (będzie pracować na drukarce Scriwere). Zajmiemy się także tematem związanym z ochroną środowiska- co zrobić, aby wszechobecny plastik nie był przyczyną zmian klimatycznych. Czy dostęp do takiej technologii, jak wydruk 3D może zmienić nasze życie, czy możemy wykorzystać takie rozwiązania w naszym życiu i otaczającym nas świecie- w tej części będziemy pracować metoda Design Thinking. Na zajęciach zostaną wykorzystane materiały z artykułu i strony Szczęście z plastiku. Uczestnicy poznają oznaczenia i zastosowanie rodzajów filamentów.