Arduino workshop - ONLINE

From Tuesday, October 6, 2020 4:30 PM
to Tuesday, October 6, 2020 6:00 PM

Radioklub Kunovice

Open online activity

Czech

Panská 9
68604 Kunovice

Arduino je pro všechny, kdo mají chuť proniknout do světa chytrých elektronických “udělátek”. K čemu takové Arduino slouží?Jde ho využít třeba na měření teploty nebo vlhkosti. A spoustu dalšího.... Projekty založené na Arduinu jednoduše komunikují se softwarem na běžném PC. S Arduinem můžeš pracovat na Windows, Macu i Linuxu. Co je tedy Arduino? Arduino je elektronická stavebnice (kit, platforma), která funguje jako malinký počítač. Můžeš ho propojit s nejrůznějšími senzory, moduly a dalšími elektronickými součástkami a můžeš tak z něj udělat spoustu konstrukcí, Měl/a bys znát základy programování v jakémkoliv jazyce. Stačí ale když víš, co je proměnná, cyklus, podmínka… Ale určitě to zvládneš i bez toho Workshop bude probíhat virtuálně přes platformu Google Meet. Moduly v rámci lokality Uherskohradišťska zapůjčíme. Naučíme se jak k Arduinu připojit další moduly. V rámci workshopu se naučíme: - jak rozblikat diodu, - jak měřit teplotu, vlhkost a osvětlení - jak naměřené hodnoty zobrazovat údaje na displeji - jak pro toto měření napsat jednoduchý program v jazyce Wiring v prostředí Arduino IDE.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Nutzung von MS-Teams
Fri, Jun 30, 2023 12:00 AM
MS-Teams wird für die Kommunikation zwischen Lehrer*innen und Schüler*innen verwendet. Außerdem wurde ein Team "Infopoint" als Informationsplattform etabliert, das sich indidividuell z. B. an neue Schüler*innen, Klassenvorstände, Maturant*innen, etc. richtet. (Anzahl der Klassen 13) Im Unterricht dient Teams zum Erstellen von Aufgaben sowie zum Verteilen von Informationen und Links (zum Beispiel zu Lernvideos)
Certiport IT Spezialist: Webdesign mit HTML und CSS inkl. Zertifizierungsvorbereitung
Fri, Jun 30, 2023 12:00 AM
Teilnahme am Seminar 14. und 15.11.2022 (Kollegin Mag. Birgit Kober und Ingrid Kletzl, BEd)
COOL - Cooperatives Offenes Lernen
Fri, Jun 30, 2023 12:00 AM
Als COOL-Partnerschule werden einzelne Klassen mit dem COOL-Konzept unterrichtet. Schüler*innen arbeiten selbständig und kooperativ an Assignments. Dabei wird auf die digitale Unterstützung besonderen Wert gelegt.