Arduino workshop - ONLINE

From Tuesday, October 6, 2020 4:30 PM
to Tuesday, October 6, 2020 6:00 PM

Radioklub Kunovice

Open online activity

Czech

Panská 9
68604 Kunovice

Arduino je pro všechny, kdo mají chuť proniknout do světa chytrých elektronických “udělátek”. K čemu takové Arduino slouží?Jde ho využít třeba na měření teploty nebo vlhkosti. A spoustu dalšího.... Projekty založené na Arduinu jednoduše komunikují se softwarem na běžném PC. S Arduinem můžeš pracovat na Windows, Macu i Linuxu. Co je tedy Arduino? Arduino je elektronická stavebnice (kit, platforma), která funguje jako malinký počítač. Můžeš ho propojit s nejrůznějšími senzory, moduly a dalšími elektronickými součástkami a můžeš tak z něj udělat spoustu konstrukcí, Měl/a bys znát základy programování v jakémkoliv jazyce. Stačí ale když víš, co je proměnná, cyklus, podmínka… Ale určitě to zvládneš i bez toho Workshop bude probíhat virtuálně přes platformu Google Meet. Moduly v rámci lokality Uherskohradišťska zapůjčíme. Naučíme se jak k Arduinu připojit další moduly. V rámci workshopu se naučíme: - jak rozblikat diodu, - jak měřit teplotu, vlhkost a osvětlení - jak naměřené hodnoty zobrazovat údaje na displeji - jak pro toto měření napsat jednoduchý program v jazyce Wiring v prostředí Arduino IDE.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Exchanging Christmas wishes
Tue, Mar 1, 2022 12:00 AM

Exchanging Christmas wishes and pictures coded in Hexadecimal system.

CODEWEEK Kroměříž
Sun, Oct 16, 2022 8:00 AM

"CODEWEEK"

Evropský týden programování je projekt, který propaguje kreativitu, řešení problémů a spolupráci pomocí programování a jiných technických aktivit. Cílem je programování zviditelnit, ukázat lidem jak je díky programování možné realizovat myšlenky. 

Robotika programování ozoboti, Vex, mTiny nebo třeba 3D tisk a spousty dalších. 

Vhodné pro všechny věkové kategorie. 

 

CodeWeek 2022 na ZŠ Hustopeče, Nádražní 4
Fri, Oct 7, 2022 12:00 AM

V rámci Codeweeku 2022 budou na škole probíhat workshopy a akitivty zamřené na témata jako jsou: kódování, programování, virtuální realita, rošíření realita, digitální gramotnost, 3D tisk, imyšlení aj.

Zapojí se všech 390 žáků naší školy.