Arduino workshop - ONLINE

From Tuesday, October 6, 2020 4:30 PM
to Tuesday, October 6, 2020 6:00 PM

Radioklub Kunovice

Open online activity

Czech

Panská 9
68604 Kunovice

Arduino je pro všechny, kdo mají chuť proniknout do světa chytrých elektronických “udělátek”. K čemu takové Arduino slouží?Jde ho využít třeba na měření teploty nebo vlhkosti. A spoustu dalšího.... Projekty založené na Arduinu jednoduše komunikují se softwarem na běžném PC. S Arduinem můžeš pracovat na Windows, Macu i Linuxu. Co je tedy Arduino? Arduino je elektronická stavebnice (kit, platforma), která funguje jako malinký počítač. Můžeš ho propojit s nejrůznějšími senzory, moduly a dalšími elektronickými součástkami a můžeš tak z něj udělat spoustu konstrukcí, Měl/a bys znát základy programování v jakémkoliv jazyce. Stačí ale když víš, co je proměnná, cyklus, podmínka… Ale určitě to zvládneš i bez toho Workshop bude probíhat virtuálně přes platformu Google Meet. Moduly v rámci lokality Uherskohradišťska zapůjčíme. Naučíme se jak k Arduinu připojit další moduly. V rámci workshopu se naučíme: - jak rozblikat diodu, - jak měřit teplotu, vlhkost a osvětlení - jak naměřené hodnoty zobrazovat údaje na displeji - jak pro toto měření napsat jednoduchý program v jazyce Wiring v prostředí Arduino IDE.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

S roboty nás to baví
Wed, Oct 23, 2024 9:00 AM

Uspořádáme dvě otevřené hodiny s využitím robotických pomůcek u žáků v Základní škole speciální. Akce je určena pedagogům, rodičům a studentům.

SchoolFox
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
Die VS Groß-Enzersdorf, Oberhausen nutzt seit langer Zeit die Plattform Schoolfox. SchoolFox verbindet Lehrpersonen, Pädagog:innen, Eltern, Schüler:innen und die Schulleitung und ermöglicht alles von einem Ort aus zu organisieren.
Antolin Leseförderung
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
Die gesamte Schule nutzt durchgehend die Lernplattform Antolin. Antolin ist ein Online-Programm zur Leseförderung. Die Medien "Buch" und "Internet" werden integrativ zusammengeführt: ein Buch lesen, unter antolin einloggen, die Fragen zum Buchinhalt beantworten und die motivierenden Lesepunkte sammeln.