Codyways

From Monday, October 19, 2020 12:00 AM
to Friday, October 23, 2020 12:00 AM

Základní škola Lanškroun, na nám. A. Jiráska 139, okr. Ústí nad Orlicí

Open in-person activity

Czech

Základní škola náměstí Aloise Jiráska 139, namesti Aloise Jiraska 139, 563 01, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj, CZE

Na škole vznikne nový kroužek, který se bude zabývat programováním. Jeho členové budou vyškoleni, aby mohli předat základy programování mladším spolužákům v průběhu akce code week. Na tuto akci budou pozváni i rodiče a veřejnost, vedení města (pokud nám to situace COVID dovolí). Zároveň vznikne etwinningový projekt, který spojí zahraniční školy, které si vzájemně vysdílí své nápady s programováním.

http://www.zsaj.cz

    Primary school
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

Zabawy z kodowaniem
Wed, Oct 12, 2022 11:00 AM

Codowanie z code org

Hrajeme si s roboty
Wed, Oct 19, 2022 8:00 AM

Děti se s pomocí robotů Bee-bot a Edison seznámí s řešením jednoduchých úloh pomocí sestavení správné posloupnosti příkazů (směrových šipek). Děti budou plnit jednoduché úkoly na pohyb robotů po čtvercové síti (např cesta bludištěm). Děti si tak zábavnou formou budou rozvíjet logické myšlení, základy k programování, smysl pro spolupráci a další kompetence.

Eko dom dla Photona
Fri, Sep 23, 2022 1:30 PM

Głównym celem wydarzenia jest zapoznanie najmłodszych uczniów z podstawowymi zasadami kodowania robota Photon i sposobami na bardziej ekonomiczne = ekologicznie życie. Na zajęciach dzieci zbudują dla robota Photona dom przyjazny środowisku. Eko-dom mogą zrobić z klocków lub ze zwykłego kartonu i innych materiałów. Następnie uczniowie będą pracować wspólnie nad zastosowaniem w domu różnych eko rozwiązań  wykorzystując 4 graficzne języki programowania:
Photon Draw – czyli programowanie przez rysowanie ścieżki na ekranie (wybór surowców, które zastosują do budowy domu)
Photon Badge – tworzenie programu za pomocą instrukcji z symbolami (poznanie zasad segregacji odpadów)
Photon Blocks – programowanie przez łączenie i konfigurowanie bloczków (oszczędzanie wody)
Photon Code – tworzenie sekwencji najbardziej zbliżonych do prawdziwego programowania (oszczędzanie energii)