#CodeWeek w praktyce nauczania języka angielskiego i public relations

From Sunday, October 4, 2020 12:00 AM
to Thursday, October 8, 2020 12:00 AM

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

event.activitytype.other

plac Marii Skłodowskiej-Curie, 20-031, Lublin, Woj. Lubelskie, POL

Zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym dla doktorantów, którzy uczą się specjalistycznego języka angielskiego w ramach studiów Nauki o mediach oraz studiów magisterskich i podyplomowych Public relations i marketing medialny UMCS. Studenci zapoznają się z podstawowymi zasadami kodowania (w formie nauki przez zabawę), a także samodzielnie zaprojektują strony internetowe i utrwalą znajomość zagadnień związanych kodowaniem podczas projektów realizowanych w grupach (wykorzystując do tego celu m.in. multimedialne tablice korkowe). Efektem działania ma być zaznajomienie studentów z podstawami kodowania, ale i podwyższenie znajomości specjalistycznego języka angielskiego oraz umiejętności związanych z promocją firm.

http://-

    Post graduate students Employed adults
    Basic programming concepts Web development Other

Nearby upcoming activities:

Lakcja robotyki Lego Mindstorms

Mon, Oct 12, 2020 10:00 AM

Zajęcia z konstrukcji i programowania robotów Lego Mindstorms EV3

(Za)koduj (się!) z Biblioteką!

Sun, Oct 11, 2020 12:00 AM

Jeśli chcesz poznać świat programistów, zobaczyć jak można współpracować w sieci, a także dowiedzieć się czym jest Open Source i jak można go wykorzystać, weź udział w akcji (Za)koduj (się!) z Biblioteką! Na uczestników czekają zadania, wyzwania i sporo pracy kreatywnej. Wydarzenia tegorocznego Code Week zostaną przygotowane w oparciu o nowoczesne metody nauczania np. WebQuest oraz Otwarte Zasoby, narzędzia typu Open Source i darmowe aplikacje. Podczas Code Week biędziemy m.in. - projektować witryny internetowe, - poznawać podstawy programowania, - eksperymentować ze Sztuczną Inteligencją i Rozszerzoną Rzeczywistością - rozwijać swoje kompetencje cyfrowe

Programujemy inteligentny i ekologiczny dom online

Thu, Oct 15, 2020 5:00 PM

W ciągu ostatnich miesięcy dużo czasu spędziliśmy w domu i prawdopodobnie jesień 2020 również będzie takim czasem. W domu można robić wiele ciekawych i rozwojowych rzeczy, czytać, malować, programować, ale można również dbać o planetę, np. sprawiając, żeby nasz dom był bardziej ekologiczny. Właśnie dlatego w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania organizujemy kurs online dla młodzieży zaangażowanej w działania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, w ramach którego pokażemy jak zaprogramować proste i tanie urządzenia, które każdy z nas może zamówić w Internecie i dzięki którym możemy uczynić nasz dom bardziej wrażliwym na zagadnienia ekologiczne, np. za pomocą RPI, które zautomatyzuje proces podlewania kwiatków, za pomocą urządzeń mierzących zużycie energii i ostrzegających przed nadmiernym użyciem, automatów dbających o zieleń (np. robotów koszących), urządzeń wykorzystujących energię słoneczną (np. do ładowania telefonów) i innych urządzeń, które możemy sterować zdalnie lub automatyzować. W kursie weźmie udział minimum 12 młodych osób (14-18 lat) z otoczenia ośrodków młodzieżowych Fundacji. Zostanie on zrealizowany w formie spotkania online przez komunikator internetowy.