III Międzynarodowy Dzień Plecaka: kodujemy Online - Święto

From Thursday, October 15, 2020 10:00 AM
to Thursday, October 15, 2020 6:00 PM

Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków / Flying Bag

Open online activity

media@flyingbag.org

Warszawa, Woj. Mazowieckie, POL

Cel - organizowanie, promowanie i prowadzenie skoordynowanego przez uczniów i studentów online święta. Zdecydowaliśmy się połączyć przez 8 godzin szkoły z całej Polski oraz innych państw. Pomogą nam w tym uczniowie, studenci, rodzice i firmy technologiczne. Pomysł zorganizowania imprezy został wymyślony przez uczennice warszawskiej szkoły ( Kira Sukhoboichenko ) i wspierany przez uczniów z Polski i innych krajów. Idea jest rozpowszechniona w mediach i ma wsparcie dziennikarzy. Pomimo tego, że wielu osobom spodobał się ten pomysł, na tak dużą skalę uda się go zorganizować tylko w tym roku, ponieważ z powodu pandemii szkoły na całym świecie zaczęły się uczyć zdalnie za pomocą połączeń wideo i nowych technologii. Podczas wydarzenia zorganizujemy debaty wśród uczniów z następującą hipotezą: Zarząd szkoły nie wie, na której platformie i z jakimi nowymi technologiami lepiej pracować, więc każdy nauczyciel działa najlepiej, jak potrafi i tam, gdzie jest mu wygodniej. Uczniowie i studenci podzielą się swoimi doświadczeniami z wykorzystaniem nowych technologii w kształceniu na odległość. Uczestnikom zostaną pokazane prezentacja plecaków, które mają elementy kodowania. Jesteśmy pewni, że to Święto zmieni świat.

    Elementary school students High school students Graduate students Post graduate students Employed adults Unemployed adults
    Augmented reality Motivation and awareness raising Promoting diversity
    #DzieńPlecaka #BackpackDay #FlyingBag

Nearby upcoming activities:

Tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventorze

Tue, Sep 1, 2020 8:00 AM

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 (biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo dalszego nauczania zdalnego) gorąco polecam na zajęcia dodatkowe z informatyki temat tworzenia aplikacji mobilnych w środowisku AppInventor! Jest to świetny motyw zarówno dla uczniów szkół zarówno podstawowych, jak i średnich średnich, a także może być to też ciekawostka dla starszych internautów :) Instrukcje do poszczególnych zadań udostępniane będą na stronie internetowej: www.i92.cba.pl w odpowiedniej zakładce (oprócz tego będą tam dodatkowe zadania z modelowania 3D, tworzenia gier w Unity i Kodu game Lab i wielu innych, a także ćwiczenia zgodne z podstawą programową - przeznaczone na zwykłe lekcje). Głównym pomysłem na wspólne realizowanie zadań wraz z uczniami poza stroną internetową jest stworzenie livestrem'a na stronie YouTube, która to doskonale jest znana nawet i najmłodszych słuchaczom. Dzieci są zaznajomione ze znajdującym się tam interfejsem, nie czują większej presji, co przełożyć się może na większą efektywność zajęć on-line.

Bibliotekarze 3.0

Tue, Sep 1, 2020 12:00 PM

Szanowni Państwo! Już wkrótce w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, we współpracy z Doradcą Cyfrowym z Mazowsza - Sektor 3.0, zaproponujemy naszym czytelnikom interaktywne zajęcia z robotyki i podstaw programowania. Grupy docelowe do dzieci, młodzież, seniorzy oraz czytelnicy naszej biblioteki na Mokotowie. W programie, m.in.: zabawy z robotami, programowanie robotów, walki robotów, interaktywne wyzwania, i wiele innych wydarzeń...

SP 222 projektuje w 3D

Sun, Oct 11, 2020 8:00 AM

Spotkanie odbędzie się online na platformie Tinkercad.com. Uczniowie klasy 6 zbudują w 3D wspólnie to, co chcieliby, aby znalazło się wokół ich szkoły.