Zabawy ze Scratch

From Sunday, October 11, 2020 4:00 PM
to Sunday, October 11, 2020 5:00 PM

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO

Invite-only online activity

ulica Kalinowa, 15-806, Białystok, Woj. Podlaskie, POL

Zajęcia wprowadzające w świat środowiska Scratch

    Elementary school students
    Visual/Block programming

Nearby upcoming activities:

SAFErzy - escape room

Mon, Oct 12, 2020 7:00 AM

Do przeprowadzenia zajęć zostanie wykorzystana platformą GSuit oraz Meet. Zespół uczniów zostanie podzielony na mniejsze grupy, które będą prac owały w oddzielnych pokojach. Uczestnicy będą mieli na zadanie rozwiązać szereg logicznych zadań związanych z bezpieczeństwem w sieci oraz zawierające elementy programowania. Każda z grup dostanie link, który poprowadzi do pierwszego zadania. Po wykonaniu każdego z zadań grupa otrzyma klucz oraz wskazówkę gdzie ma szukać kolejnego zadania. Każda grupa będzie musiała wykazać się umiejętnościami organizacyjnymi, ale przede wszystkim współpracy. Zebrane klucze pozwolą rozwiązać ostatnie zadanie, które uealni nas z pułapki.

Kodowanie w SP 42

Mon, Oct 12, 2020 8:00 AM

Kodowanie w SP 42 odbywać będzie się na różnych poziomach. W klasie 3 kodowanie bez komputerów. W klasie 4 będziemy kodować online na tabletach. W klasie 5 i 6 kodowanie na komputerach przy użyciu aplokacji tj. Tinker, Blockly, a w klasie 7 i 8 programowanie w Pixbloks

Kod dostępu: MITY

Sun, Oct 18, 2020 8:30 AM

Uczniowie wezmą udział w Mitologicznym Escape Roomie, który zaprojektują, używając różnych sposobów kodowania online i offline. Stworzą zadania, prowadzące do rozwiązania zagadki mitologicznej, a "miejscem" rozgrywek będzie wirtualny labirynt. Czy starczy im czasu, by odkodować wszystkie zagadki i uwolnić się z labiryntu?