Akademia kodowania dla Małych Odkrywców

From Tuesday, September 1, 2020 10:00 AM
to Tuesday, August 31, 2021 10:00 AM

Przedszkole nr 34 "Mali Odkrywcy"

Open in-person activity

p34@edu.bydgoszcz.pl

ulica Romana Dmowskiego 11, 85-319, Bydgoszcz, Woj. Kujawsko-Pomorskie, POL

Aktywność zakłada: - cykl zajęć przygotowujących dzieci w wieku przedszkolnym do zabaw z wykorzystaniem elementów kodowania, - wzięcie udziału całej społeczności przedszkolnej w grze plenerowej zorganizowanej na osiedlu Błonie. Celem gry będzie odkrycie "skarbu". Dzieci będą poruszały się zgodnie z mapą, na każdej ze stacji będą musiały wykorzystać swoje umiejętności związane z kodowaniem. W elementy gry zostaną włączeni chętni rodzice.

    Pre-school children
    Playful coding activities
    kodowanie dzieci przedszkole Zabawy z kodowaniem kodowanie dla najmłodszych

Nearby upcoming activities:

KodoAKCJA!

Sun, Oct 11, 2020 12:00 AM

Młodsi uczniowie bawiąc się poznają podstawowe zasady algorytmiki i kodowania, strasi natomiast oprócz prostych algorytmów zostaną wprowadzeni w świat programowania z pomocą programów typu wirtualna mata do kodowania, Baltie, Scratch, platforma code.org i innych. Dodatkowo przewidziane jest programowanie i budowanie robotów z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo 2.0 oraz LEGO EV3

Zakodowany escape room

Sun, Oct 11, 2020 10:00 AM

Uczestnicy wezmą udział w zabawie escape room, gdzie każde zakodowane zadanie doprowadzi ich do osiągnięcia celu i rozwiązania zagadki. Wśród zadań kody QR, zadania logiczne, zakodowane z użyciem różnych kodów, umiejętne wykorzystanie robotów Ozobot, MBoot itp.

Raz...Dwa...Trzy... Kodujemy i My!

Mon, Oct 12, 2020 8:00 AM

Ogólnoszkolna akcja "Koduj i rozwijaj kreatywność oraz logiczne myślenie" polegająca na podejmowaniu przez grupy szkolne aktywności dostosowanych do wieku związanych z kodowaniem m.in. wykorzystanie szyfrów, kodów QR, kodów paskowych, programowania robotów... Uczenie się poprzez zabawy m.in "Poszukiwacze kodu paskowego polskich produktów" itp.