Zabawy z Ozobotem

From Monday, October 7, 2019 8:00 AM
to Friday, October 18, 2019 9:30 AM

Elżbieta Dras, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie

Invite-only in-person activity

elzbietadras@op.pl

ul. Połaniecka 10, 22-100 Chełm, woj. lubelskie, Polska

Uczniowie będą wykonywać zadania, które zapoznają ich z możliwościami robota i podstawami tworzenia oprogramowania. Za pomocą flamastrów pierwszoklasiści będą projektować swoje pierwsze programy.

http://www.sp8chelm.pl/

    Primary school
    Basic programming concepts Robotics Playful coding activities Art and creativity
    etwinning kodowanie robotyka Ozobot Projekt Little seekers

Nearby upcoming activities:

Innowacja ,,Zaprogramuj marzenia- zabawy z kodowaniem"

Sun, Sep 6, 2020 12:00 AM

Od miesiąca września w klasie I i III naszej szkoły prowadzona jest innowacja,,Zaprogramuj marzenia- zabawy z kodowaniem" . Biorą w niej udział wszyscy uczniowie z obu klas. Na dodatkowych zajęciach uczymy dzieci kodować.Wykorzystywane są elementy „kodowania na dywanie”, jak i elementy programowania z użyciem nowoczesnej technologii – praca z ozobotami czy na macie do kodowania.Poprzez zajęcia realizowane są następujące cele: -rozwijanie uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne algorytmiczne myślenie, -zadaniowe podejście do stawianych problemów poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie, - kształtowanie kreatywności, - kształtowanie umiejętności pracy w zespołach- szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Zajęcia mają za zadanie stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii. Uczniowie chętnie pracują w zespołach, dyskutując i szukając kompromisowych rozwiązań.

Zajęcia rozwijające umiejętności programowania "Pierwszaki programują"

Fri, Sep 4, 2020 11:30 AM

Uczniowie dwóch klas pierwszych szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Kamionce uczęszczają w tym roku szkolnym na zajęcia rozwijające umiejętności programowania. Dzieci będą odkrywać swoje zdolności oraz rozwijać zainteresowanie programowaniem. Podczas zajęć będą nabywały nowe kompetencje informatyczne z użyciem komputera oraz z wykorzystaniem programu Scratch Junior. Dzieci przekonają się, że programowanie może być świetną zabawą, a zaprojektowanie bądź zbudowanie własnej gry, animacji lub prezentacji może sprawić wielką przyjemność

Święta nietypowe

Tue, Sep 1, 2020 8:30 AM

Od miesiąca września w grupie Wesołe Tralalusie prowadzona jest innowacja ,,Zakodowany kalendarz świat nietypowych- zabawy z kodowaniem" . Na dodatkowych zajęciach uczymy dzieci kodować. Wykorzystywane są elementy „kodowania na dywanie”, jak i elementy programowania z użyciem nowoczesnej technologii – praca z ozobotami, genibotami czy na macie do kodowania. Poprzez zajęcia realizowane są następujące cele: -rozwijanie uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne algorytmiczne myślenie, -zadaniowe podejście do stawianych problemów poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie, - kształtowanie kreatywności, - kształtowanie umiejętności pracy w zespołach- szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Zajęcia mają za zadanie stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii. Uczniowie chętnie pracują w zespołach, dyskutując i szukając kompromisowych rozwiązań.