Kodujemy, więc działamy!

From Wednesday, October 9, 2019 12:00 AM
to Friday, October 18, 2019 12:00 AM

Szkoła Podstawowa w Dębnie

Open online activity

Szkoła Podstawowa w Dębnie, ulica Szkolna 3, 34-434, Dębno, Nowy Targ (Gmina), Powiat Nowotarski, Woj. Małopolskie, POL

Będziemy bawić się tworząc i programując pojazdy z klocków, zagramy w gry planszowe, szachy, odczytamy kody QR z aplikacjami do tworzenia muzyki i zagramy w Minecrafta.

http://spdebno.ugnowytarg.pl

    Primary school
    Basic programming concepts Robotics Unplugged activities Playful coding activities Motivation and awareness raising Promoting diversity

Nearby upcoming activities:

Robotyka z NABU
Tue, Jul 30, 2024 4:00 PM
W dzisiejszych czasach, gdy rozwój technologii nabrał galopującego tempa, pojawia się wiele nowych zawodów, do których warto zacząć przygotowywać się już od najmłodszych lat. Dlatego już po raz trzeci chcemy zorganizować wydarzenie Meet and Code w Jaśle! Z naszymi instruktorami świat programowania stanie się największą pasją, dzięki której w przyszłości dzieci będą mogły spełniać się zawodowo w wielu technicznych kierunkach! Na naszych zajęciach dzieci pracują w dwuosobowych zespołach realizując oddzielny projekt. Cele wydarzenia to przede wszystkim: rozwijanie zmysłu informatycznego i programistycznego, zapoznanie z nowoczesnymi technologiami, rozwijanie zdolności manualnych, nauka kreatywnego i pomysłowego myślenia, ćwiczenie pamięci, pobudzanie wyobraźni jak również nauka języka angielskiego. Podczas zajęć korzystamy z zestawów robotów edukacyjnych Krypton 8 firmy Abilix, które pozwalają na naukę na różnych poziomach zaawansowania oraz mają ogromne możliwości konfiguracji ich wyglądu. Dzięki nim zapoznamy uczestników z technologiami takimi jak Scratch oraz Abilix FLOW-CHART. Nasze wydarzenie kierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat, również z doświadczeniem uchodźczym, które zamieszkują teren powiatu jasielskiego. Zapisy będą odbywały się poprzez kontakt telefoniczny, e-mail, bądź osobiście w siedzibie naszej Fundacji.
Wirtualne Fidget Toys: Tworzenie i Druk 3D w VR
Fri, Jul 12, 2024 1:00 PM
Warsztaty dla młodzieży z obszarów wiejskich powiatu Krośnieńskiego. Celem jest wprowadzenie uczestników w świat nowoczesnych technologii projektowania 3D oraz druku 3D poprzez praktyczne doświadczenia. Treści warsztatów: Modelowanie 3D w VR: Uczestnicy nauczą się podstaw modelowania 3D przy użyciu aplikacji Gravity Sketch, która umożliwia intuicyjne tworzenie obiektów w wirtualnej rzeczywistości. Design Thinking: Warsztaty będą wprowadzały uczestników w metodologię Design Thinking, co pozwoli na kreatywne rozwiązywanie problemów i generowanie innowacyjnych pomysłów. Projektowanie fidget toys: Skupimy się na tworzeniu fidget toys – małych, sensorycznych zabawek, które pomagają w redukcji stresu i poprawiają koncentrację. Druk 3D i krawiectwo: Uczestnicy poznają, jak łączyć druk 3D z podstawami krawiectwa, tworząc unikalne, hybrydowe projekty. Metody i zasoby: Interaktywne narzędzia VR: Gravity Sketch umożliwia pełne zanurzenie w procesie projektowania 3D. Materiały dydaktyczne: Zapewniamy tutoriale i zasoby online wspierające naukę. Wsparcie mentorskie: Instruktorzy poprowadzą uczestników przez cały proces projektowania i tworzenia. Cele wydarzenia: Rozwijanie umiejętności technologicznych: Nauka modelowania 3D i druku 3D, kluczowych kompetencji przyszłości. Stymulowanie kreatywności: Inspirowanie młodzieży do myślenia poza schematami i eksploracji własnych pomysłów. Budowanie społeczności: Tworzenie więzi w lokalnej społeczności i współpraca na rzecz wspólnych celów. Wspieranie edukacji STEAM: Integracja nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Grupa docelowa: Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku 13-19 lat z obszarów wiejskich powiatu Krośnieńskiego, ze szczególnym naciskiem na osoby z ograniczonym dostępem do nowoczesnych technologii. Naszym celem jest zapewnienie im równego startu w rozwijaniu umiejętności przyszłości. Co czyni wydarzenie wyjątkowym: Technologie VR i druk 3D: Niezwykłe połączenie tych technologii oferuje wyjątkowe doświadczenie edukacyjne. Kreatywne podejście: Projektowanie fidget toys pozwala młodzieży na eksplorowanie i wyrażanie własnej kreatywności. Społeczny wpływ: Najlepsze projekty zostaną wydrukowane w 3D i przekazane do organizacji wspierających osoby neuroatypowe oraz seniorów.
Schoolnest: Find the hidden star!
Mon, Dec 11, 2023 9:00 AM

The holiday season is an opportunity for schools to discuss issues related to giving back, but also the search for elements that unite people. This action was inspired by the children's book "3 cats and a wish" where the heroes of the fairy tale looked in the sky to find a shooting star and shared a common wish, to remain friends forever.

The purpose of this activity is for students to decode specific paths with unplugged activities or the use of robotic equipment, with the goal of locating where the star is hiding and making a wish for a better future.

Instructions:

-Create a 4*4 square map

-Arrow path placement at the bottom as defined or as chosen by each team

-Using an animated object or robot to decode the path

-Hidden star detection and wishes.

The playful nature of this activity favors the development of decoding and programming skills, while fostering computational thinking in a fun and engaging way.

Link: https://www.canva.com/design/DAF2tmmAuog/5l3aEggwJD2pH3X2ded3aQ/edit?utm_content=DAF2tmmAuog&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton