Zabawa z żółwiem i duszkiem

From Friday, October 4, 2019 8:00 AM
to Sunday, October 20, 2019 3:00 PM

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie

Open online activity

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodojewie, Młodojewo 92, 62-400, Młodojewo, Słupca (Gmina), Powiat Słupecki, Woj. Wielkopolskie, POL

Programuję ruchy żółwia lub duszka świetnie się bawiąc. Poznane procedury wykorzystuję w domu do nauki rodzeństwa lub rodziców. Logicznie, algorytmicznie myślę, rozwiązując zadania i napotkane problemy, poszukuję różnych rozwiązań, analizuję i wybieram najbardziej optymalne rozwiązania. Uczę się przez zabawę, która dostarcza wielu przyjemności oraz rozwija moje umiejętności w sposób bezstresowy. Bawię się w grupie, zespole lub pracuję indywidualnie mogąc liczyć na wsparcie nauczyciela. Uczenie programowania to rozwijanie uniwersalnych kompetencji, kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia, rozwijanie kreatywności oraz oswajanie z nowoczesnymi technologiami. Pracuję w środowisku Logomocja ucząc żółwia nowych procedur, poznają środowisko Scratch i możliwości pracy z duszkami. W kreatywny i odpowiedzialny sposób korzystam z nowoczesnych technologii oraz mobilnego sprzętu komputerowego.

http://www.zspmlodojewo.pl

    Primary school
    Basic programming concepts
    nauka i zabawa programowanie logomocja żółw programowanie scratch duszek kompetencje cyfrowe

Nearby upcoming activities:

ZSP Cienin Kościelny
Mon, Oct 18, 2021 8:00 AM

Uczniowie w ramach zajęć informatyki będą programować przy pomocy bloków. Przeprowadzonych zostanie kilka lekcji kodowania. Uczniowie poszczególnych klas zakodują potańcówkę a także stworzą zakodowaną orkiestrę,

Dzieci klas młodszych poznają tajniki kodowania w trakcie lekcji religii, zakodują bez komputera ruchy taneczne do piosenki religijnej.

Sztuczna inteligencja
Fri, Oct 22, 2021 5:00 PM
Wydarzenie odbędzie się w formie spotkania online na platformie TEAMSy- odbędą się dwa spotkania. W związku z dynamicznym rozwojem technologii pojęcie sztuczna inteligencja co raz częściej pojawia się w naszym życiu. Spróbujemy zdefiniować co to jest sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Przekonamy się, że przyszłość dzieje się już teraz. Przetestujemy rozwiązania oparte o uczenie maszynowe. Zaprojektujemy grę Scratchu której bohater będzie reagował na nasze gesty lub mimikę twarzy (emocje). Na kolejnym spotkaniu pójdziemy krok dalej i spróbujemy zaprojektować i zaprogramować aplikację, która zagra z nami w "kamień- nożyce- papier". Uczestnicy otrzymają także materiały do samodzielnej pracy- projekt i programowanie aplikacji do rozpoznawania kolorów. Na zajęciach uczestnicy poznają: pojęcie uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji; środowisko do programowania Scratch; środowisko do projektowania i programowania aplikacji na system Android AppInventor.
Szczęście z plastiku
Sat, Oct 23, 2021 2:00 PM
Zajęcie w formie online odbędą się na platformie TEAMS. Uczestnicy poznają środowisko do projektowania grafiki 3D TincerCad . Po części wprowadzającej każdy z uczestników zaprojektuje swój autorski breloczek, który zostanie wydrukowany na drukarce 3D. Wydruki zostaną wysłane uczestnikom warsztatów. Na zajęciach zostanie omówiona zasada działania drukarki 3D i w trakcie będzie możliwy podgląd na żywo tworzonego wydruku (będzie pracować na drukarce Scriwere). Zajmiemy się także tematem związanym z ochroną środowiska- co zrobić, aby wszechobecny plastik nie był przyczyną zmian klimatycznych. Czy dostęp do takiej technologii, jak wydruk 3D może zmienić nasze życie, czy możemy wykorzystać takie rozwiązania w naszym życiu i otaczającym nas świecie- w tej części będziemy pracować metoda Design Thinking. Na zajęciach zostaną wykorzystane materiały z artykułu i strony Szczęście z plastiku. Uczestnicy poznają oznaczenia i zastosowanie rodzajów filamentów.