Jak rozpoznają nas iPhone'y? Algorytmy biometryczne w praktyce.

From Wednesday, October 16, 2019 4:00 PM
to Wednesday, October 16, 2019 5:30 PM

Technikum Programistyczne InfoTech w Białymstoku

Open in-person activity

ulica Ciepła 40, 15-472, Białystok, Woj. Podlaskie, POL

Warsztat dotyczący rozpoznawania biometrycznego. Odpowiemy w jego trakcie na pytania skorelowane ze sposobami rozpoznawania człowieka na podstawie jego twarzy. Wskazane zostaną także inne cechy biometryczne, które mogą być użyteczne w tym kontekście. UWAGA! Zmiana terminu wydarzenia na 16.10.2019 (środa) o godzinie 16:00. Plan warsztatu: 1) Wprowadzenie do zagadnień biometrycznych - podstawowe informacje i definicje. 2) Zapoznanie z dostępnymi pakietami i narzędziami do Computer Vision i Biometrii w języku Python. 3) Zbieranie próbek obrazu twarzy z użyciem kamery internetowej. 4) Wprowadzenie do metod wykorzystywanych w przetwarzaniu obrazów i Computer Vision. 5) Przygotowanie własnej implementacji algorytmu rozpoznawania twarzy - Eigenfaces.

http://www.infotech.edu.pl

    High school students Graduate students
    Playful coding activities
    biometria analiza obrazów rozpoznawanie twarzy warsztat

Nearby upcoming activities:

Kod dostępu: MITY

Sun, Oct 18, 2020 8:30 AM

Uczniowie wezmą udział w Mitologicznym Escape Roomie, który zaprojektują, używając różnych sposobów kodowania online i offline. Stworzą zadania, prowadzące do rozwiązania zagadki mitologicznej, a "miejscem" rozgrywek będzie wirtualny labirynt. Czy starczy im czasu, by odkodować wszystkie zagadki i uwolnić się z labiryntu?

Zakodowane legendy

Sun, Oct 18, 2020 8:30 AM

Uczniowie wezmą udział w Legendowym Escape Roomie, który zaprojektują, używając różnych sposobów kodowania online i offline. Stworzą zadania, prowadzące do rozwiązania zagadki mitologicznej, a "miejscem" rozgrywek będą wirtualne podziemia, tworzące istny labirynt w ruinach starego zamczyska. Czy starczy im czasu, by odkodować wszystkie zagadki i uwolnić się z lochów?

Kodowanie w SP 42

Mon, Oct 12, 2020 8:00 AM

Kodowanie w SP 42 odbywać będzie się na różnych poziomach. W klasie 3 kodowanie bez komputerów. W klasie 4 będziemy kodować online na tabletach. W klasie 5 i 6 kodowanie na komputerach przy użyciu aplokacji tj. Tinker, Blockly, a w klasie 7 i 8 programowanie w Pixbloks