Podstawy programowania w języku C++

From Monday, October 7, 2019 2:30 PM
to Monday, October 7, 2019 3:30 PM

Szkoła Podstawowa Nr 25 w Krakowie

Invite-only in-person activity

ulica Komandosów 29, 30-334, Kraków, Woj. Małopolskie, POL

Wprowadzenie do programowania w języku C++. Zajęcia z wykorzystaniem platformy e-learningowej Moodle oraz systemu operacyjnego Linux.

http://sp25krakow.cba.pl

    Primary school
    Basic programming concepts

Nearby upcoming activities:

Gramy i kodujemy w Minecraft
Wed, Sep 20, 2023 2:00 PM
Wydarzenie ma na celu zapoznanie dzieci, uczniów szkoły podstawowej, z podstawowymi zagadnieniami programowania, a po zakończeniu wydarzenia umożliwienie im rozwijania nabytych umiejętności programowania przez zabawę w grze Minecraft. Celem wydarzenia jest zainteresowanie dzieci programowaniem W tym celu zostanie użyta gra Minecraft w wersji Education Edition. W tej wersji gry uczniowie mogą programować "Agenta" - postać w grze który może wykonywać polecenia gracza. Programowanie odbywa się w konsoli Code Builder, podobnie jak w Scratch. Wydarzenie jest kierowane do grupy uczniów szkoły podstawowej w klasach 3-5 wystarczająco dużych żeby znać grę Minecraft i przez to docenić korzyści wynikające z użycia umiejętności kodowania w grze. Wydarzenie wyróżnia wykorzystanie popularnej i lubianej wśród dzieci gry do pokazania że dzięki prostym instrukcjom programowania opartego na blokach (np. warunek, pętla) można wykonywać różne czynności w grze. Przez takie doświadczenia uczniowie będą mogli docenić jak przydatna może być umiejętność kodowania. Uczestnicy otrzymają roczną licencję na grę Minecraft Education Edition aby po zakończeniu wydarzenia mogli kontynuować zabawę i rozwijać umiejętności kodowania w grze. Organizator zakłada że uczestnicy będą dysponowali własnym laptopem. Jednak będzie również ograniczona możliwość użyczenia sprzętu na czas zajęć. Podane terminy zajęć są orientacyjne. Ostateczny termin zajęć i dodatkowe informacje zostanie wysłany uczestnikom.
Roboty w fabryce
Wed, Sep 27, 2023 1:00 PM
Podczas dwudniowych warsztatów zorganizowanych w placówce szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach skupimy się na rosnącej automatyzacji procesów, w których ludzie są zastępowani przez maszyny. Do udziału w wydarzeniu szczególnie zachęcam grupy niedostatecznie reprezentowane. Wykorzystując zagadnienie automatyzacji procesów, uczestnicy zajęć stworzą robota odpowiedzialnego za kontrolę jakości oraz maszynę do przesuwania i przenoszenia różnych elementów. Uczniowe zgłębią tym samym wiedzę o procesie tworzenia robotów kontrolujących jakość. Możliwe to będzie dzięki zbudowaniu robota, który zostanie wyposażony w odpowiednie sensory oraz algorytmy analizy danych, umożliwiających rozpoznanie wybranych elementów będących na wyposażeniu fabryk. W drugi dzień warsztatów algorytmy zostaną zmodyfikowane i tym samym uczestnicy zaprojektują i zbudują maszynę do przesuwania i przenoszenia elementów. W fazie testów przewidywane jest wykorzystanie różnych procesów umożliwiających zastosowanie wybranych metod chwytania, podnoszenia i przenoszenia przedmiotów.
CodeWeekowa wieża
Mon, Oct 9, 2023 1:30 PM

Zabawy rozwijające logiczne myślenie. Tworzenie kodu offline. Budowanie wieży z napisem CodeWeek.